Tabela Kirliliğine Geçit Yok!..

Bodrum’da izinsiz dikildiği tespit edilen 100 tabela daha, Bodrum Belediyesi ekiplerince kaldırıldı. 

Tabela Kirliliğine Geçit Yok!..

Türkiye'nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Bodrum'un cadde ve bulvarlarında sayı ve büyüklükleri sürekli artan bilboard, raket, totem ve megalightlarla görüntü kirliliğine kurban edilirken belediye ekipleri, konu ile ilgili çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz hafta Bodrum Kent Konseyi'nin de müdahil olduğu sorunla ilgili Belediye Başkanı Ahmet Aras da yaptığı açıklamalar ile Bodrum'un tabela ve totem kirliliğinden arındırılacağını kararlılıkla dile getirmişti.  

Çalışmalarını hızlandıran Bodrum Belediyesi ekipleri, önceki gün Torba kavşağından Türkbükü Mahallesi kavşağına kadar olan alanda izinsiz dikildiği belirlenen 100 tabelayı kaldırdı. Bodrum Belediyesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bodrum’da tabela ve totem kirliliğine geçit vermeyeceğiz. Bodrum’un kent estetiğini, mimarisini ve dokusunu bozan uygulamalara karşı mücadele veren Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın talimatıyla, Torba Mahallesi kavşağından Türkbükü Mahallesi kavşağına kadar olan yol üzerinde, izinsiz olarak dikildiği tespit edilen ve görüntü kirliliğine neden olan yaklaşık 100 tabela, Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kaldırıldı. Bodrum’un kent estetiğine zarar veren uygulamalara karşı mücadelemiz devam edecek. Bu çabamıza destek veren duyarlılık sahibi firmalara ve Bodrum halkına teşekkür ediyoruz.”