TAKIMI BERABERE KALDI O KALBİNE YENİLDİ

Bodrum'da Beşiktaş - Bursaspor maçını televizyondan izleyen Beşiktaş taraftarı,...

TAKIMI BERABERE KALDI O KALBİNE YENİLDİ
Bodrum'da Beşiktaş - Bursaspor maçını televizyondan izleyen Beşiktaş taraftarı, maçtan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Talihsiz taraftarın tabutunun üzerine, tuttuğu takımın forması ve bayrağı örtüldü.
Ortakent – Yahşi beldesinde yaşayan 51 yaşındaki Hüseyin Verit, Pazar günü oynanan ve 0 - 0 sona eren Beşiktaş - Bursaspor maçının ilk yarısını Bodrum Beşiktaşlılar Derneği'nde, ikinci yarısını evinde izledi. Maçtan sonra kalp krizi geçiren Verit, kaldırıldığı Bodrum Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bodrum Beşiktaşlılar Derneği üyesi olduğu bildirilen Verit'in cenazesi, Ortakent Cami'sinde kılınan cenaze namazınını ardından, Ortakent Mezarlığı'nda toprağa verildi. Verit'in tabutunun üzerine Beşiktaş forması ve bayrağı örtüldü.
Verit'in cenaze törenine yakınları, arkadaşları ve Bodrum Beşiktaşlılar Derneği üyeleri katıldı. Törende Verit'in 13 yaşındaki oğlu Görkem ile 23 yaşındaki oğlu İrem'e dernek üyelerince Beşiktaş forması verildi. Bodrum Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Tamer Cansever, gazetecilere yaptığı açıklamada, Verit'in çok iyi bir Beşiktaş taraftarı olduğunu söyledi. Verit'in dernek binasında izlediği Beşiktaş - Bursaspor maçından sonra Beşiktaşlı futbolculara eleştirileri olduğunu belirten Cansever, şöyle konuştu:
''Verit futbolcuların daha iyi performans göstermesini istedi. Daha sonra sıkıntı içinde eve gitti, kalp krizi geçirmiş. Kendisi sigara ve alkol kullanmayan bir kişiydi. Biz şimdi Beşiktaş teknik heyetinden ve futbolculardan şampiyon olmalarını istiyoruz. Bize kalp krizi yaşatacak takım istemiyoruz. Bizi mutlu edecek takım istiyoruz. Hüseyin Verit, Beşiktaş forması giyerek maçları izlerdi. Şimdi Beşiktaşlı futbolcular onun için şampiyon olsunlar.''