Tanrıkulu, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Dün yaşamını yitiren Bodrum siyasetinin tanınan isimlerinden, Muzaffer Tanrıkulu toprağa verildi. 

Tanrıkulu, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Dün yaşamını yitiren Bodrum siyasetinin tanınan isimlerinden, Muzaffer Tanrıkulu toprağa verildi. 

Uzun yıllar Bodrum CHP İlçe Örgütünde aktif siyaset yapan, geçmiş dönem Belediye Meclis üyesi Naciye Tanrıkulu’nun da babası, emlak piyasasının Bodrum'daki en eski isimlerinden biri olan 68 yaşındaki Muzaffer Tanrıkulu, dün yaşamını yitirdi. 

Partinin değişik kademelerinde görev yapan Muzaffer Tanrıkulu için bugün öğle namazının ardından Bodrum merkezde bulunan Adliye Camiinde cenaze töreni düzenlendi. 

Törene, ailesi ve yakınlarının CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Önder Batmaz ile Ummuhan Yurt, Bodrum, Muğla ve ilçelerinden CHP’li ile çok sayıda seveni katıldı. 

Kılınan cenaze namazının ardından Muzaffer Tanrıkulu’nun cenazesi Türbe Mezarlığında toprağa verildi. Ailesi ve yakınları taziye dileklerini kabul etti. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “CHP’ye ve Bodrum’a çok önemli hizmetleri oldu. Hafızalarımızda çok önemli bir olan iyi bir figürü kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Allah cennete kavuştursun diyorum. Fazla söylenecek bir şey yok. Hepimiz için bir hikaye var, sonuç var. Ama onu biz bilmiyoruz, onunla karşılaşıyoruz. Demek ki buradaki nokta da burada konacakmış. Söylenecek söz yok ama insanın ölümünden sonra iyi anılması onun hayatında yaptıkları ile ilgili. Onun için rahmetli hep yüreğimizde yaşamaya devam edecek” dedi. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da yaptığı açıklamada “Benim için konuşmak çok zor. Çünkü önemli hatıralarımız var. CHP ailesinde farklı yeri olan bir insan. Bodrum’da olduğu kadar Milas’ta da önemli bir insan. Onu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Emekleri ve verdiği katkı için ona minnet ve şükran borçluyuz. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.