Başlangıçtaki Duyarsızlık Pes Dedirtti

Bodrum’da tarım arazisinde çıkan yangın, ekiplerin ve vatandaşların müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangın ilk anlarında bölgeden geçenlerin duyarsızlığı ise pes dedirtti.

Başlangıçtaki Duyarsızlık Pes Dedirtti

Etrim-Kumköy kavşağı yakınlarındaki tarım arazisinde yol kenarında küçük bir yangın başladı. Alevler, kısa süre içerisinde rüzgarın etkisiyle büyüyerek geniş bir alana yayıldı. Alevlere ilk müdahaleyi bölge sakinleri yaptı. İhbarın ardından orman ve itfaiye ekipleri de yangın yerine sevk edildi.

Sert esen rüzgar, yangınla mücadeleyi zorlaştırdı. Ekiplerin ve vatandaşların müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan yangının ilk çıkış anları ve ardından yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde yol kenarına atılan bir izmarite veya cam kırığından başladığı tahmin edilen yangının ilk anlarında, yoldan geçen araç sürücülerinin duyarsızlığı dikkat çekiyor. Yol kenarında bir yangın başladığı görülmesine rağmen, bölgeden geçen 6 araç sürücüsü kolayca söndürülebilecek durumdaki yangına müdahale etmeden geçip gidiyor. Daha sonra yangın bir anda büyüyerek geniş bir alana yayılıyor.