Taşıma Suyla Güzellik Olmuyor...

Bodrum’un Ortakent Mahallesinin bazı bölgelerinde yaklaşık 10 gündür yaşanan su kesintisi, vatandaşın tepkisine neden oldu. Güzellik salonunu taşıma suyla çalıştıran bir işletmeci, yetkiliklere çağrıda bulunarak sorunlarının çözülmesini istedi.

Taşıma Suyla Güzellik Olmuyor...

Ortakent Müsgebi Mahallesi Bayraklı Kavşağı civarında yaklaşık 10 günden bu yana su kesintisi var. Suyun gün içerisinde çok az bir zaman diliminde geldiğini dile getiren mahalleli, gelen suyun depolarını bile doldurmaya yetmediğini söylüyor. 

Ortakent Mezarlığı karşısında faaliyet gösteren Samira Güzellik Salonu’nda saç yıkama ve diğer işlemler taşıma su ile yapılıyor. Damacanalarla, kovalarla, bidonlarla su taşıyarak güzellik merkezini işlettiklerini söyleyen işletmeci Onur Gülbeyaz, “Yaklaşık 10 gündür su kesintimiz var. Depomuz da var, 1,5 tonluk ama su gitmediği için kullanamıyoruz. Saçları dışarıdan getirdiğim su ile yıkıyorum. Kovayla gelen bir güzellik oluyor. 10 gündür mağduruz. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.” dedi.

Bölgede faaliyet gösteren başka bir işletmede çalışan Ülge Ülger ise mahalledeki su kesintilerinin dayanılmaz boyutta olduğunu ifade ederek “Suyumuz şu an yok. Çok az akıyor. Kovalarla doldurup tuvaletimizi o şekilde temizliyoruz. Şikayette de bulunuyoruz ama geri dönüş olmuyor. Geri dönüş yapmalarını rica ediyoruz. Aşağıdaki Mehmet Türedi sokakta bir de patlak var. Uzun zamandır yapılmadı. Hat yosun tuttu ama gelen yapan kimse yok.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür