TAŞIMALI SİSTEM İÇİN PROTOKOL

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bodrum...

TAŞIMALI SİSTEM İÇİN PROTOKOL
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bodrum Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) arasında imzalanan protokolle taşımalaı sistemde eğitim gören öğrenciler için yemek çıkarılacak.

Önceki dönemlerde hizmet alım yoluyla öğlen yemeklerini yiyen taşımalı öğrenciler artık kurum bünyesinde hazırlanacak olan yemekleri iyecekler.

Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Candar’a ve Bodrum Öğretmenevi-ASO Müdürü Mete Kabadayı ile ortak protokole imza atan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Bu eğitim-öğretim yılında ilçemiz genelinde yaklaşık 3000 öğrencisini evlerinden okullarına devlet imkanlarıyla taşıyıp öğle yemeği vermek için protokol imzaladık. Taşıma kapsamındaki bu öğrencilerimizin daha doğal, kaliteli ve sağlıklı beslenmelerini sağlamak amacıyla Bodrumdaki Milli Eğitim bünyesindeki kurumlarımız; Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bodrum Öğretmenevi ve ASO seferber olmuşlar, tüm ilçedeki taşımalı kapsamdaki öğrencilerimizin öğle yemeğini vermek üzere çalışmalarını yürütmektedirler. Bu kurumlarımızca öğrencilerimize öğle yemeği verilerek kar amacı kaygısından uzak daha sağlıklı beslenmeleri sağlanacaktır. Sağlıklı beslenme demek sağlıklı, dinç bir bünye demektir. Bu uygulamayı, beden ve ruh bakımından sağlıklı nesillerin yetişmesinde önemli bir adım olarak değerlendiriyoruz. Bu adımın atılmasında öncülük eden Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Candar’a ve Bodrum Öğretmenevi ve ASO Müdürü Mete Kabadayı’ya teşekkür ediyorum" dedi.

Gıda Mühendislerin denetiminde çıkacak olan yemekler organik ürünlerden seçilecek. 4 çeşit yiyecekten oluşacak olan yemek listesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün web sitesinde aylık olarak yayınlanacak.