Tatilcilere Serinletici Buz Terapisi

Hava sıcaklığının 37 derece ölçüldüğü Bodrum’da turistler, buz terapisi ile serinletiliyor.

Tatilcilere Serinletici Buz Terapisi

Yurdumuzun batı bölgelerinde birkaç gündür hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Özellikle 10.00 ile 16.00 saatleri arasında hava sıcaklığı 37 derecelere kadar çıkıyor. Sıcak havada yerli ve yabancı turistler soluğu denizde alıyor. İlçede deniz suyu sıcaklığı ise 27 derece civarında ölçülüyor. 

Kimi turistler ise otellerindeki havuz başında vakit geçiriyor. Çöl sıcaklığının hissedildiği Bodrum’da turistlerin bunalmaması için bazı oteller kovalar dolusu buzla yerli ve yabancı turistleri serinletmeye çalışıyor.

Bitez’de faaliyet gösteren bir otelde de havuz başındaki turistler başlarından aşağı dökülen kovalar dolusu buz ile serinletildi. Otelin Genel Müdürü İsmail Düşmez havaların çok sıcak olması nedeniyle isteğe göre havuz başında turistlere buz terapisi yaptıklarını ifade ederek “Çöl sıcaklarının gelmesiyle birlikte deniz ve havuzun suları iyice ısındı. Misafirler havuzda da, denizde de yanıyor resmen. Biz de havuzda ve denizde güneşlenen misafirlerimize bu terapisi uyguluyoruz. Sahillere kova kova buz götürüyoruz, onlarda buzlu suyu üzerlerine dökerek serinlemeye çalışıyor."

Sıcakların hafta başına kadar mevsim normallerinin üzerinde olacağı bildirildi.