TATİLE GELDİĞİ BODRUM'DA YAKALANDI

Bodrum'da DHKP/C örgütü üyesi olmak ve molotof atma suçundan yakalanan bir tutuklanarak...

TATİLE GELDİĞİ BODRUM'DA YAKALANDI
Bodrum'da DHKP/C örgütü üyesi olmak ve molotof atma suçundan yakalanan bir tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri aldıkları bir istihbaratı değerlendirerek Akyarlar Mahallesi'ndeki bir otele annesi, kız kardeşi ve çocuğu ile tatil yapmak için Ankara’dan uçakla Bodrum’a gelen B. Ç. A.' yı takibe aldı.

Ankara Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, Patlayıcı, Yıkıcı, Öldürücü Alet ve Ateşli Eşyayı Meskun Yerde Ateşlemek Patlatmak veya Bırakmak suçundan aranan 40 yaşındaki B. Ç. A. sabah saatlerinde kaldığı otelde yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelinin Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığında ifadesi alındı. B. Ç. A. ifadesinde 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi 1. sınıfında 2 aylık öğrenci iken okulda çıkan öğrenci olaylarına karıştığını daha sonra yakalandığını söyledi. Zanlı ifadesinin devamında şunları söyledi:

“DHKP/C örgüt üyeliğinden ve Molotof atmak suçundan yargılanarak 14 yıl ceza aldım. 1995 - 2003 yılları arasında 8 yıl süre ile cezaevinde yattım. Af ve infaz yasa değişiklikleri nedeniyle 2003 yılında tahliye oldum. Örgüt ile iki aylık öğrencilik dönemi dışında hiç irtibatım olmadı. Cezaevinde yattığım dönem içerisinde bile örgüt mensuplarının bulunduğu koğuşta kalmayı kabul etmeyerek diğer koğuşlarda kaldım" dedi.

Adliyeye sevkedilen B. Ç. A. kalan cezasını yatmak üzere tutuklanarak Muğla E tipi kapalı cezaevine gönderildi.