Tatile Geldiler, Dehşeti Yaşadılar!

Ankara'dan hamile eşiyle birlikte Fethiye'ye tatile giden diş hekimi ve eşinin saldırıya uğradığı, karakolda ise tehdit edilerek şikayetlerinin geri çektirildiği iddia edildi. Muğla Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında ise olayla ilgili adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.

Tatile Geldiler, Dehşeti Yaşadılar!

İddiaya göre Ankara’da Diş Hekimliği yapan 38 yaşındaki H.I. ve bir bankada çalışan 32 yaşındaki hamile eşi Ş.Ü.I. kurban bayramı tatilini geçirmek için Fethiye’ye gitti. Tatilin son gününde araçlarıyla seyrettikleri sırada biri İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde polis olduğu öğrenilen 2 şahıs tarafından önce araçları sıkıştırılan daha sonra da darp edilip, silahla tehdit edilen çift karakola gitti. Karakolda ikinci kez tehdit edilerek şikayetlerini geri çekmek zorunda bırakılan çift yaşadıklarını sosyal medyada paylaşınca yaşananlar büyük tepki aldı. 

Olay sırasında 4 aylık hamile olan eşin darp edildiği raporlara yansırken, kadının çocuğunu düşürme riskinin bulunduğu ifade edildi. 

Şahısların karakolda da kendisini ölümle tehdit ederek şikayetlerinden vazgeçirdiklerini dile getiren Diş Hekimi H.I., olayı Ekşi Sözlük’te paylaşarak yaşadıklarını kendi çerçevelerinden detaylı olarak anlattı. Saldırıya uğrayan vatandaş, olayla ilgili kanıtların istenmesi üzerine bir paylaşım daha yaparak raporları paylaştı. 

MUĞLA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA...

Muğla Valiliği olayla ilgili bir basın açıklaması yaparak şu ifadelere yer verdi:

"02/08/2020 saat 15:45 sıralarında Muğla İli Fethiye İlçesi Emniyet Bölgesinde kavga olduğu ihbarının Emniyet Haber Merkezimize ulaşması neticesinde, olay yerine asayiş ekibi sevk edilmiş; olay yerinde yapılan inceleme neticesinde, Polis Memuru A.Y. (İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünde görevli), A.Y., K.B.Y.ile Diş Hekimi H.I., Ş.Ü.I. isimli tarafların karşılıklı kavga ettikleri anlaşılmış; Konunun tahkikatı için şahıslar Fethiye Polis Merkezine intikal ettirilip Fethiye Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına da bilgi verilerek tahkikata başlanmış, alınan doktor raporlarının ve ifadelerin akabinde Fethiye Cumhuriyet Savcısının talimatıyla olayda kullanıldığı iddia edilen A.Y.'a (Polis Memuru) ait CZ-75B Marka Beylik Silahı adli emanete alınmıştır. 

Her iki tarafında birbirinden şikâyetçi olmamasına rağmen Fethiye Polis Merkezince tarafların ifadeleri, alınan doktor raporları ve olay yerini gören kamera görüntüleri adli tahkikata esas olmak üzere Fethiye Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilmiş olup, silahla tehdit ve kasten yaralama kaydıyla kamu hukuku çerçevesinde Fethiye Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikat başlatılmıştır.

Yukarda bahsedilen konuyla alakalı taraflardan birinin Polis Memuru olması sebebi ile İl Emniyet Müdürlüğünce yazılı olarak görev yaptığı İline bilgi verilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmekte olup ayrıca idari soruşturmada başlatılmıştır."