Tavla Turnuvası Başladı...

Bodrum Modern Tavla Derneği’nin katkılarıyla "1. Bodrum Açık Modern Tavla Turnuvası" başladı.

Tavla Turnuvası Başladı...

Bitez Mahallesi’ndeki Ambrosia Otel’de 3 ana kategoride düzenlenen turnuvada yaklaşık 130 tavlacı mücadele ediyor. Turnuva 12 Mayıs Pazar akşamına kadar sürecek. 

Bodrum Modern Tavla Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rahim Budakoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada turnuva ile ilgili şu bilgileri verdi;

“2016’da kurulan ve 2023 yılından itibaren yeni tüzüğü ile faaliyetlerine devam eden derneğimizin amacı, bölgemizde tavla kültürünü arttırmak ve modern tavlayı yaygınlaştırmak. Bu amaçla şu anda 80’e yakın üyemiz var. Bunların birçoğu derneğimizde lig maçları yapmakta ve aynı zamanda da sosyalleşmekte. Amacımız, Bodrum bölgesinde diğer derneklerle de işbirliği yaparak bir turnuva düzenlemekti. Şu anda bu turnuvayı gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin değişik yerlerinden, değişik derneklerden 130’a yakın katılımcıyla turnuvamız sürüyor. Turnuvada 3 ana kategorimiz var. Ana tabloda oyuncular bireysel olarak yarışıyor. Danışman çiftlerde ikişer kişilik takımlar halinde oynuyorlar. Bir de 8’er kişilik gruplar halinde, yan oyunlar şeklinde oyunlarımız devam ediyor. Biz bu turnuvada puan ödülü veriyoruz. Katılımcılar, bu puanları biriktirerek bir sonraki turnuvalara katılım sağlıyor.”

Bodrum’da bu hafta kız çocuklarının eğitimine destek olmak için de Bodrum Rotary Kulübü tarafından bir tavla turnuvası gerçekleştirilecek. Bitez’de bağlı Alize isimli teknede gerçekleştirilecek turnuva hakkında bilgi veren Bodrum Rotary Kulübü’nden Kıvanç Diker, şunları dile getirdi;

“Kız çocuklarını okutmak adına 18 Mayıs 2024 günü bir tavla turnuvası yapacağız. Turnuva, Bitez Limanı’nda Alize teknesinde olacak. Alize teknesinin sahibi kulüp üyelerimizden biridir. O yüzden teknede yapmayı tercih ettik. 100 kişilik bir oyuncu kapasitemiz var.” dedi.