TAVLA TURNUVASINDA 60 KİŞİ MÜCADELE ETTİ

Bodrum Alevi Bektaşi Derneği yararına düzenlenen 1. Ödüllü Tavla Turnuvası, yaklaşık...

TAVLA TURNUVASINDA 60 KİŞİ MÜCADELE ETTİ
Bodrum Alevi Bektaşi Derneği yararına düzenlenen 1. Ödüllü Tavla Turnuvası, yaklaşık 60 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik, Bodrum Alevi Bektaşi Derneği'nin Konacık Mahallesi'ndeki binasında kahvaltıyla başladı. Ardından kuralar çekilerek modern ve klasik tavla kategorisinde yapılan turnuvada başarılı olanlara kupa ve tavla takımları hediye edildi.

Turnuvayı organize eden Delfi Otel sahibi Mehmet Dağoğlu, Kent Haber'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bu güzel pazar gününde Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği'nin yararına bir tavla turnuvası yapıyoruz. Dernek Başkanı Cem Yalçın bana böyle bir turnuva talebiyle geldiğinde hemen kabul ettim. Böyle hem böyle güzel bir toplulukla burada güzel gün geçirdik, hem de dernek yararına bir etkinlik yaptık. Turnuvaya yaklaşık 60 kişi katıldı. Etkinlik derneğimizin verdiği kahvaltı ve ikramlarla başladı. Daha sonra kuralar çekildi ve maçlarımıza başladık. Turnuvada başarılı olanlara kupalar ve tavla takımları hediye edilecek. Ben böyle bir organizasyona önderlik yaptığım için çok mutluyum."

Derneğin yönetim kurulu üyelerinden Zafer Ünal ise şunları kaydetti:

"Ben öncelikle Mehmet Dağoğlu'na derneğim adına teşekkür ediyorum, güzel bir pazar gününde böyle güzel bir organizasyonu birlikte yapabildiğimiz için. Biz Bodrum Alevi Bektaşi Derneği olarak bugün buraya gelerek bizi onurlandıran herkese teşekkür ediyorum. Çünkü buraya alevi olmayıpta gelen arkadaşlarımız var. Biz alevi sünni diye bir ayrım düşünmüyoruz, dünya gözüyle, gönül gözüyle bakıyoruz. Ben tekrar tekrar burada böyle bir organizasyonun gerçekleşmesinde katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Gerçekleşen karşılaşmalar sonunda Klasik tavla kategorisinde 3'üncü Halil Aktaş, 2'inci Güler Koç olurken, Şampiyonluk kupasının sahibi ise Erdal Karal oldu.

Modern Tavla kategorisinde ise Modern Tavlayı ilk kez öğrenip oynayan Süleyman Kahraman 3'üncü olurken, Bodrum tavla liginden Nesrin Becerici 2'inci oldu. Şampiyonluk kupası ise Bodrumspor eski başkanı Semih Nalbantoğlu'nun oldu.

Şampiyonlar kupalarını Dernek başkanı Av. Cem Yalçın'ın elinden aldılar. Dernek yönetimi turnuvayı organize eden Mehmet Dağoğlu ve Delfi Organizasyona teşekkür etti.

Turnuvanın geliri ise Dernek yetkililerine teslim edildi.