TBMUN Bu Yıl Online Gerçekleşiyor

TED Bodrum Koleji öğrencileri TBMUN Kulübü önderliğinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen TBMUN’21 Uluslararası Birleşmiş Milletler Konferansı, Türkiye genelinden ve yurt dışından çevrim içi katılım gösteren 14 ülkeden toplam 155 öğrenci ile 16-17 Nisan tarihlerinde TED Bodrum Koleji ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

TBMUN Bu Yıl Online Gerçekleşiyor

Bu yılki ana teması “Dijital Çağa Uyum” olan TBMUN’21, 16 Nisan Cuma günü Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Basat Öztürk, WWF Türkiye'den İklim Uzmanı Tanyeli Sabuncu ve TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken'in açılış konuşmaları ile başladı. 

Bu yıl Lisenin yanında Ortaokul düzeyinde de bir JMUN komitesi olan konferansa Türkiye’den 53 okul, dünyadan 14 faklı ülke öğrencisi katılım gösteriyor. 

Konferansta dört farklı Birleşmiş Milletler Komitesinde (UNHRC – JCC- WWF- JMUN- UNEP); sorunlar İngilizce olarak tartışılıyor ve bu sorunlara olası çözümler aranıyor. 

Başta Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Harvard ve benzeri saygıdeğer üniversiteler tarafından kabul gören ve desteklenen MUN konferanslarında öğrenciler çözüm bildirgeleri hazırlayarak raporlarını tavsiye niteliğinde Birleşmiş Milletlere gönderecekler. WWF Türkiye Eğitim Sorumluları da bundan sonra TBMUN ile birlikte çalışmalara devam edecekler.