TED KOLEJİ KONFERANS SALONU AÇILIYOR…

2012-2013 öğretim yılında hizmete giren ve kısa bir süre içinde Bodrum’un önde gelen...

TED KOLEJİ KONFERANS SALONU AÇILIYOR…
2012-2013 öğretim yılında hizmete giren ve kısa bir süre içinde Bodrum’un önde gelen eğitim kurumlarından biri haline gelen TED Koleji yetkilileri, Bodrum’da görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri ile bir araya gelerek, okulun çalışmaları ve hedefleri ile ilgili bilgileri paylaştı.

Okul aile birliği üyelerinin de bulunduğu basın toplantısında, TED Bodrum Genel Müdürü Erdem Erken, Türk Eğitim Derneği’nin sadece okul açan bir kurum olmadığını ifade ederek “Bunlarla birlikte kamusal bir fonksiyonu ifade ediyor. Kamu eğitim bursu sistemi var. Maddi durumu düşük olan, bu sene 2 bin 200 liranın altında hane geliri olan ailelerin başarılı çocuklarını alarak her türlü ihtiyacı karşılanıyor” dedi.

CUMHURİYET COŞKUYLA KUTLANACAK…

Erken, burslu öğrencilerin sadece eğitim ile ilgili masraflarının değil, sosyal etkinliklerinden yaz tatiline kadar bütün ihtiyaçlarının da karşılandığını söyledi.
TED Bodrum Genel Müdürü Erdem Erken, TED Bodrum Koleji'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 28 Ekim akşamı Cumhuriyet Balosu organize ettiğini belirterek şunları söyledi;

"Türk Eğitim Derneği olarak en temel ortak değerimiz olan Cumhuriyet'te buluşacağımızı ve bu değerden asla vazgeçmeyeceğimizi gösteriyoruz. Şehitlerimizin aziz hatırasına saygılı bir şeklide cumhuriyetimizi kutlamaktan geri kalmayacağız. Gerek 28 Ekim akşamı okul aile birliğimizin düzenlediği balomuzda, gerekse 29 Ekim günü okulumuzdaki kutlamalarımız coşkulu bir şekilde kutlanacaktır" dedi.

ÖĞRENCİ ODAKLI DEĞİL, ÖĞRENME ODAKLI BİR OKULUZ…

TED Bodrum Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü Fırat Asyalı TED Bodrum Koleji'nin, Türk Eğitim Derneği’nin 87 yılı aşkın eğitim geçmişiyle; öğrencilerine, tüm yaşamları boyunca yön verecek evrensel değerleri sunmayı hedeflediğini vurgulayarak, Bodrum'da dördüncü eğitim yılını kutlayan TED'in 2019 yılında Bodrum'da ilk mezunlarını vereceğini söyledi. Asyalı, "Öğrenci odaklı değil, öğrenme odaklı bir okuluz ve modern dünyanın etkin bireylerini yetiştirmek amacıyla hizmete devam ediyoruz" dedi.

BODRUM’UN EN BÜYÜK KONFERANS SALONU HİZMETE GİRİYOR…

TED Bodrum Koleji eğitim kampüsü içerisinde, 462 kişilik kapasitesiyle Bodrum’un en büyük konferans salonu da Cuma günü Bodrum'un hizmetine sunuluyor. 23 Ekim Cuma günü açılışı yapılacak olan konferans salonunun en yüksek teknoloji barındıran ürünler ile donatıldığının bilgisini veren TED Genel Müdürü Erdem Erken, salonun açılışının TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu tarafından yapılacağını söyledi.

Bodrum’da yapılacak olan sosyal, kültürel ve kamusal etkinliklerde kullanılabilecek olan TED konferans salonunun açılışını yapmak üzere Bodrum’a gelecek olan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, 23 Ekim Cuma günü saat 11:00’de de Kent TV ekranlarında yayınlanan, Fatih Bozoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Kentin Gündemi” özel programına konuk olacak.