ABD'de Bodrum'u Temsil Ettiler...

TED Bodrum Koleji MUN (Model United Nations) Kulübü lise öğrencileri, Bodrum’da 6-7 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleştirecekleri TBMUN’20 öncesi İngilizce öğretmenleri ile dünyadaki en kapsamlı MUN konferanslarından biri olarak kabul edilen WIMUN’20 Konferansına katılarak ülkemizi temsil etti. 

ABD'de Bodrum'u Temsil Ettiler...

Amerika’nın New York şehrinde gerçekleştirilen, dünyanın en seçkin üniversiteleri, eğitim kuruluşları ve akademik otoriteleri tarafından en prestijli akademik aktivite olarak kabul edilen konferans, 100’den fazla katılımcı ülkeden 800 lise öğrencisinin bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi. WFUNA (World Federation of United) tarafından organize edilen, BM yetkilileri ile dünyanın önde gelen delegelerinin katıldığı WIMUN’20 konferansında öğrenciler kazanmış oldukları dil becerilerini son derece üst düzey konularda kullanma olanağı buldu. Birleşmiş Milletler oturumlarındaki tüm resmi jargonun ve prosedürlerin zorunlu olduğu konferansta öğrenciler barış, iklim hareketi, sürdürülebilir kalkınma ve insan hakları gibi dünya meselelerini tartıştı. 

Dört gün süren konferans süresince öğrenciler ayrıca New York Birleşmiş Milletler Genel Merkezini de ziyaret ederek, Birleşmiş Milletlerin işleyişi hakkında yerinde bilgi edindi.