Tefecilik Operasyonunda 9 Gözaltı!

Bodrum’da tefecilik yaparak 19 vatandaşı mağdur ettikleri iddia edilen 9 şahsa yönelik, 3 ilde operasyon düzenlendi. Şahıslar düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı.

Tefecilik Operasyonunda 9 Gözaltı!

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, vatandaşların maddi sıkıntılarını istismar ederek, yüksek miktarda faizle borç verip, zorla tahsil eden bir çetenin olduğu bilgisi alınması üzerine çalışma başlattı. Delillendirilme aşamasının sona ermesiyle birlikte Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimatla zanlılara yönelik operasyon başlatıldı. 

Bu sabah Bodrum Merkezli, İstanbul ve Diyarbakır illerini de kapsayan operasyon yapıldı. 3 ilde yakalanan 9 şüpheli, Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Örgüt Faaliyeti Kapsamında Tefecilik Yapmak suçlarından gözaltına alındı. 

Şu ana kadar 19 vatandaşı mağdur ettiği iddia edilen çete üyelerinin ikametlerinde yapılan aramalarda ise 106 adet borç senedi, 1 adet ruhsatsız tabanca, 350 adet fişek, 2 adet kelepçe, 1 adet başkasına ait tapu, 1 adet tefeden dolayı borçluları gösterir ajanda, suçtan elde edildiği değerlendirilen 270.000 TL, 41.000 Dolar, 3500 Euro, 1000 Sterlin ile kumar oynatılmakta kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildiği öğrenildi.  

Şüphelilerin, ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.