TEKNE CAYIR CAYIR YANDI

Bodrum’da çıkan yangında, 17 metre uzunluğundaki bir tekne tamamen yandı....

TEKNE CAYIR CAYIR YANDI
Bodrum’da çıkan yangında, 17 metre uzunluğundaki bir tekne tamamen yandı.

Edinilen bilgiye göre, Bodrum Tavşan Burnu'da Mehmet Ali Ünsal'a ait 17 metre uzunluğundaki ''Dolce Vita'' isimli ahşap teknede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına Bodrum Belediyesine ait 4 itfaiye aracı ve Milas Orman İşletme Şefliğine bağlı bir arazöz müdahale etti.

İtfaiye ekiplerinin yoğun çabasına rağmen yangın bir türlü söndürülemedi. Yaklaşık 1,5 saat süren yangında tekne tamamen yanarak iki parçaya bölündü. İtfaiye ekipleri tekne ve çevresinde soğutma çalışması yaparak yangının başka teknelere sıçramasını önledi.

Bu arada yangın sırasında çevreye sıçrayan alevler sonucu bölgede bulunan otluk alanda da yangın çıktı. Yangın Milas Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı orman işçileri tarafından büyümeden söndürüldü.

Tersane yetkilisi Sabri Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, teknede bakım çalışması yapıldığı sırada aniden yangın çıktığını belirterek, ''Alevler teknenin her tarafını sardı. Söndürmek için müdahale ettik ama başaramadık'' diye konuştu.Bu arada tekneden çıkan dumanlar kent merkezinden de görüldü.Polis yangınınla ilgili soruşturma başlattı.