Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 10:13:46' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 10:13:46' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=329checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=10 and campaign_id=329update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657523

Teknelerden 2 Bin Poşet Çöp Toplandı

Riva-1 teknesi, Kurban Bayramı tatilinde diğer teknelerden yaklaşık 2 bin poşet çöp topladı.

Teknelerden 2 Bin Poşet Çöp Toplandı

Bodrum’da kıyı, koy ve teknelerden katı atık toplayan "Riva Hizmet-1" teknesi, bayram tatili boyunca mesaisine devam etti. Bodrum Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Deniz Temiz Derneği/TURMEPA iş birliği ile hizmete giren tekne, bayram tatili boyunca ücretsiz olarak 2 bin poşet çöp topladı. 

İMEAK Deniz Ticaret Odası ve TURMEPA Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Desteklediğimiz Sıfır Atık Projesi kapsamında “Bodrum’da Mavi Kazanacak” sloganıyla harekete geçirdiğimiz Katı Atık Alım teknemiz bu sezonda, koylarımızdaki çevre kirliliğini önlemek amacıyla, ücretsiz hizmet vermeye ve teknelerden çöpleri almaya devam ediyor. Oda olarak deniz kirliliğinin önüne geçmek ve her daim temiz bir gelecek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi sürecinde normalleşme ile beraber Bodrum’a talebin artması çevre kirliliğini daha önemli hale getirdi. Bayram süresince RİVA-1 Teknemiz teknelerden yaklaşık 2000 poşet çöp topladı. 

İMEAK DTO Bodrum Şube ve Deniz Temiz Derneği & TURMEPA Bodrum Şube olarak kendi bölgemizde bilinçli ilerleyerek deniz sektörümüz için her daim tetikteyiz. Burada vatandaşımıza ve misafirlerimize görev düşüyor. Bizim denizden temizlediğimiz doğayı karadan kirletmemeleri elzem. Çöplerin karaya atılmaması ve deniz kullanım alnında kötü görüntüye ve çevre kirliliğine yer vermemek amacıyla sürekli bilgilendirmeler yaptık. Olumlu dönüşler aldığımızı görmek, verdiğimiz uğraşın cevabı gibi oldu bize. Buradan da tekrar tekrar vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz; denizde gösterdiğimiz hassasiyetin karadan da gösterilmesi şart. Daha temiz bir gelecek için bugünümüz bize emanet. Gelecekte bizi taşıyacak adımızla hareket edecek çocuklarımıza yaşayabilecekleri bir doğa bırakmak bizim en önemli görevimiz. Pruvanız Neta, Rüzgarınız Bol Olsun.”