TEMA'DAN ÖĞRENCİLERE SEMİNER

TEMA Vakfı Bodrum gönüllülerince Turgutreis Hayırlı Sabancı Lisesi’nde eğitim...

TEMA'DAN ÖĞRENCİLERE SEMİNER
TEMA Vakfı Bodrum gönüllülerince Turgutreis Hayırlı Sabancı Lisesi’nde eğitim gören öğrencilere küresel ısınmanın anlatıldığı seminer verildi.
Lisenin konferans salonunda düzenlenen seminerde konuşan TEMA Bodrum gönüllüleri üyesi Haluk Ortaç, küresel ısınmanın nedenleri ve yol açtığı olumsuzlukları slayt gösterisi eşliğinde anlattı.
Öğrencilere küresel ısınmaya karşı alınacak tedbirler konusunda bilgilendiren Ortaç, Dünya'yı çevreleyen gaz tabakalarının birbirlerine olan etkisini örneklerle anlattı.
Tema Bodrum gönüllüsü İbrahim Taştaban ise Bodrum yarımadasında her geçen yıl ağaç sayısında azalma yaşandığını ifade etti. TEMA'nın bu durumun önüne geçebilmek için çeşitli etkinlikler düzenlediğini belirten Taştaban, "Milli Eğitim ile organize bir şekilde ağaçlandırma konusunda okullarda seminerler düzenliyoruz. Öğrencilere ağaç dikmeleri konusunda eğitim veriyoruz" dedi.

Okul Müdürü Abdülkadir Sağlam da öğrencilere küresel ısınma konusunda eğitim vermek amacıyla bu semineri düzenlediklerini dile getirdi. Sağlam; TEMA'dan da gelen istek üzerine böyle bir etkinliği düzenlemeye karar verdik, çevre konusunda öğrencilerimizin bilinçlenmesini istiyoruz" diye konuştu.