Temsilci, Onursal Özbek Oldu

Muğla Barosu, Cavidan Karaöz Özyiğit ve Onursal Özbek’in 118'er oy aldığı Bodrum İlçe Temsilciliği seçiminin 2 aday arasında yeniden yapılmasına karar vermişti. Yeniden yapılan seçimi Onursal Özbek kazandı.

Temsilci, Onursal Özbek Oldu

8 Kasım günü yapılan temsilcilik seçimde 384 avukat oy kullanmış; Cavidan Karagöz 118, Onursal Özbek 118, Oğuzhan Kanmaz 111 ve Mert Çelik 34 oy alırken, 3 oy ise boş çıkmıştı.

Muğla Barosu en çok oy alan 2 aday arasında yeniden seçim yapılmasına karar verdi.

Mevcut baro temsilcisi Av. Cavidan Karaöz Özyiğit ise yönetmeliğe göre eşitlik durumunda kendisinin atanması gerektiğini iddia ederek Baro'nun verdiği kararı hukuksuz olarak niteledi. Özyiğit yapılan seçime katılmayacağını açıklayarak "böyle bir hukuksuzluk içinde olmayacağımın bilinmesini, adıma oy pusulası düzenlenmemesini, aksi takdirde, her türlü itiraz ve yasal haklarımı kullanacağımın bilinmesini kamuoyuna saygılarımla duyururum." ifadelerini kullandı.

Bugün adliye içerisinde yapılan seçimde Cavidan Karaöz Özyiğit adına da seçim pusulası düzenlendi. 

Saat 17.00 itibariyle sandıklar kapatılıp oy sayımına geçildi. Kullanılan 259 oyun 200'ünü alan Onursal Özbek, temsilci olarak seçildi. Cavidan Karaöz 45 oy alırken 5 oy geçersiz sayıldı, 9 oy boş çıktı. 

Basın mensuplarına açıklama yapan Onursal Özbek, "Bodrum'da temsilcinin 2 yardımcısı oluyor. Ben 26 yıllık avukatım. Yardımcılarımı henüz belirlemedim ama genç avukatlar arasından belirleyeceğim. Biz Bodrum’daki avukatlar olarak genç bir nüfusa sahibiz. 556 avukatın çoğu genç. Bu nedenle genç avukatların temsil edilmesi çok önemli." dedi.