TEPEDEN TIRNAĞA GÜZELLEŞMENİN YENİ ADRESİ, "MOMO"...

Kadınların olduğu kadar artık erkeklerin de müdavimi oldukları güzellik merkezlerinde,...

TEPEDEN TIRNAĞA GÜZELLEŞMENİN YENİ ADRESİ,
Kadınların olduğu kadar artık erkeklerin de müdavimi oldukları güzellik merkezlerinde, verilen hizmetin standardı hergeçen gün artıyor.

Bodrum’da geçtiğimiz aylarda faaliyete başlayan MOMO adlı güzellik merkezi, çok sayıda işletmenin faaliyet gösterdiği alanda; modern konsepti, hijyen kurallarına gösterilen özen, kullanılan ekipman ve deneyimli uzman personelleri ile fark yaratmayı amaçlıyor.

Diabet hastaları başta olmak üzere, toplum genelinde çok sayıda sağlıklı insanın muzdarip olduğu çeşitli rahatsızlıklara neden olan tırnak bakımını, Türkiye'de nadir kullanılan özel bir sistemle uygulayan güzellik merkezinde, saç kırıkları da Türkiye'de yine ilk kez kullanılan Polorol adlı bir cihazla temizleniyor.

İki iş kadını Ludmila Belashko ve Yulia Öner tarafından kurulan MOMO adlı güzellik merkezinde kadınların yanında, bakımlı olmayı isteyen erkeklere de hizmet veriliyor. Kadın ve erkek kuaför hizmetlerinin yanında manikür, pedikür, ağda, cilt bakımı ve özel makyaj hizmetleri de veren güzellik salonunda, özellikle medikal ayak bakımı teknoloji de kullanılarak gerçekleştiriliyor.

Tırnak yatağında oluşan bozulma, tırnağın doğal yapısının ve uzama şeklinin kaybı, ayak derisinde oluşan yoğun keratinleşme yani nasır, çatlaklar, şişkin kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakalarının, medikal pedikür ile çözüleceği konusunda oldukça iddialı olan MOMO Güzellik salonunda, ayak bakımı için Almanya’dan ithal edilen ürünler kullanılıyor. İşletmenin sahiplerinden Ludmila Belashko ayak bakımı ile ilgili çok problem yaşandığını ifade ederek, her 4 kişiden birisinde ayak problemi olduğuna dikkat çekti. Ludmila Belashko şöyle konuştu;

“Batık, nasır, çatlak, diabetik, mantar gibi ayak rahatsızlıkları için çözüm üretiyor ve tedavi ediyoruz. Kapalı ayakkabı giyilmesi nedeni ile her dört kişiden birisinde bu tür problemler oluyor.”

MOMO Güzellik Salonunda Türkiye’de ilk defa saçları kısaltmadan yüzde 80 oranında kırıkları alabilen Polorol kesim makinası ile uygulama yapılıyor. Makas ile saçın sadece ucundaki kırıklar alınabilirken, bu makine ile saçın tamamına yakınındaki kırıklar temizleniyor. MOMO Güzellik Salonu yöneticisi Dilek Şahin firmanın üç ay önce faaliyete geçtiğini ifade ederek şu bilgileri verdi;

“Merkezimizde özellikle Türkiye’de olmayan medikal manikür ve pedikür yapılıyor. Normalde manikür ve pedikür su ile yapılan bir işlem. Fakat bu çok farklı bir sistem. Direkt olarak makine ile yapılıyor bu işlem. Susuz bir işlem. Sadece manikür ve pedikür işlemleri değil bunun dışında mantar tedavileri, diabet yani şeker hastalığından kaynaklı ayak problemleri olan insanlara hizmet veriyoruz. Ayrıca kuaförümüz, bunun yanında cilt bakımları, özel makyözlerimiz tarafından makyajlar yapılıyor. Biz olmayanları yapıyoruz” dedi.

MOMO Güzellik Salonu yöneticisi Şahin, merkezlerinin sadece kuaför salonu olmadığını ve tepeden tırnağa tüm bakım hizmetlerinin verildiğini sözlerine ekledi.