Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 10:12:10' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 10:12:10' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=329checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=10 and campaign_id=329update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657523

The Bodrum Cup’ın Simgesi Oldu

The Bodrum Cup’ta 18 yıl önce tekneler birbirine bağlanarak oluşturulan Sevgi Çemberi, heykel haline getirilip yarışların simgesi olarak İskele Meydanı’na konuldu.

The Bodrum Cup’ın Simgesi Oldu

2004 yılında yapılan The Bodrum Cup’ta yaklaşık bir ay çalışılarak ortaya çıkarılan Sevgi Çemberi’nde tekneleri birbirine bağlamakta kullanılan ve yarışların Onursal Başkanı Erman Aras tarafından 18 yıldır saklanan metal çemberle, interaktif heykel ortaya çıkarıldı. Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) İşlikleri sanatçıları tarafından yapılan heykeldeki renkli camlar, Bodrum’un doğasını ve teknelerin renklerini simgeliyor. Heykele bağlanan şifon kumaşlar da insanların denize bıraktıkları dilekleri simgeliyor. Heykel, The Bodrum Cup’ın simgesi olarak İskele Meydanı’na konuldu. 

Heykel fikrinin ortaya atan The Bodrum Cup Sanat Danışmanı Ayşegül Akyüz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Ben 8 yıldır Bodrum’da yaşıyorum. Birkaç yıldır da The Bodrum Cup’a sanat danışmanlığı yapıyorum. Bu sene çok daha farklı bir şey yapmak istedik. Sevgi Çemberi’ni ortaya çıkarak interaktif bir heykel üretelim istedik. Bu heykelin çemberi 18 yıl önce The Bodrum Cup’ta kullanılan çember. Biz bunu depodan çıkardık ve Tovak İşlikleri ile böyle interaktif bir heykel yapmaya karar verdik. İnteraktif derken üzerine bağlanan kumaşlar, insanların aslında insanların yazıp denize attığı dilekleri simgeliyor.”

Çalışmalarını Yalıkavak’taki atölyelerinde yaptıklarını ifade eden Tovak İşlikleri Koordinatörü Ebru Erol da şunları kaydetti:

“Bu atölyede atölyesi olmayan genç sanatçılar ve atölyesi olmayan sanatçılar ile dışarıdan projeler alıp üretiyoruz. Bu Sevgi Çemberi de Su Sencer’in çalışması. Bu heykel üzerindeki küçük tekneler, 18 yıl önce oluşturulan Sevgi Çemberi’ndeki tekneleri simgeliyor. O dönem Dünya’da ilk defa yapılan bir şeymiş. Bir daha da yapıldı mı bilmiyorum.”

Muhabir: Hamdi Yörür