THE BODRUM CUP'TA ÖDÜLLER VERİLDİ, BODRUM ETABININ KAMPANASI ÇALDI

The Bodrum Cup'ın 30. yılına özel olarak organize ettiği The Bodrum Cup Istanbul...

THE BODRUM CUP'TA ÖDÜLLER VERİLDİ, BODRUM ETABININ KAMPANASI ÇALDI
The Bodrum Cup'ın 30. yılına özel olarak organize ettiği The Bodrum Cup Istanbul Challenge ödül töreni Yalıkavak’ta gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, organizasyonun bir sonraki hedefinin Barselona limanına gitmek ve Cebelitarık Boğazı’nı geçmek olduğunu söyledi. Törenin ardından ünlü sanatçı Kenan Doğulu konser verdi.

Akdeniz'in en büyük uluslararası deniz festivali The Bodrum Cup'ın 30. yılına özel olarak Opet'in ana sponsorluğu, Amerikan Hastanesi, Yalıkavak Marina ve Setur Marinas'ın platinium sponsorluğuyla düzenlediği Four Seasons Hotel The Bodrum Cup Istanbul Challenge'ın altıncı ve son yarışını Samos–Yalıkavak Marina etabıyla tamamlandı.

BİZE YAPAMAYACAKLAR DEDİLER

Tamamlanan etapta dereceye girenlere ödülleri Palmarina’da düzenlenen törenle verildi. Binlerce kişinin katıldığı törende bir konuşma yapan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “Çok şeyler söylediler. ‘Bodrumlular bir araya gelip hiçbir şey yapamayacaklar’ dediler. 70 iş insanı ve 250 kişi ile beraber, bu tekneleri İstanbul’a götürüp, oradan geri getirdik. Ben teknelerimize, kaptanlarına, sahiplerine nasıl teşekkür edeceğimizi bilmiyorum. İnanılmazsınız. Tarih yazdık diye düşünüyorum. Biz burada ürettiğimiz tekneleri dünyaya gösterebildik. Bu yıl uluslararası medyada çok önemli ekiplerimizi ağırlıyoruz. Bodrum Cup videoları dünyada 20 milyon haneye girecek. Bu artık Bodrum’un tanıtım seferberliği değil, Türkiye’nin tanıtım seferberliği” dedi.

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras da Reuters, Associated Press, New York Times gibi uluslararası medya kuruluşlarının The Bodrum Cup’ı takip ettiğini belirterek organizasyonun dünyanın pek çok yerinde izleneceğini söyledi.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ise, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Bodrum sadece güzel ülkemizin değil, aynı zamanda dünyanın gözdesi. Hepimizin bir sevdası. Bu yörenin emekçisinin teknesine, kaptanına, denizcisine, deniz severine, koylarına, kısacası Bodrum rüyasına değer katan, bu muhteşem organizasyona destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.”

BİR SONRAKİ HEDEF BARSELONA LİMANI VE CEBELİTARIK BOĞAZI

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise gelecek yıllarda The Bodrum Cup yarışlarında Barselona limanı ve Cebelitarık boğazında yapılacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Mücadele etme ruhumuzu kaybetmedik, dedik ki; bu guletler bir gün İstanbul Boğazı’ndan geçecek. Sayın Erman Aras’ın projesine bizler de destek vererek tam 30 yıl sonra bu güzel kuğularımızı dünyaya tanıtarak İstanbul Boğazı’ndan geçirdik. Yetti mi' Yetmedi. Şu anda yeni mücadelemiz, İspanya’nın Barselona limanı. Balıkçı ve süngerci guletlerinden mavi yolculuğu yaratanlar, önce Barselona limanına sonraki hedefimiz Cebelitarık Boğazı’ndan geçmek. Bu kuğular oradan da geçecek.”

VER COŞKUYU BODRUM

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan Kocadon, sözlerini “Anadolu’nun her yerinden hatta yurtdışından gelen sizlere sevgi ve saygılarımı sunarak yeni rüzgarımız, yeni rotamız Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Ver coşkuyu Bodrum” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da törende yaptığı konuşmada, “Cenabı Allah’ın her şeyin en güzelini verdiği Bodrum’da 1989 yılından beri yapılan Bodrum Cup gerçekten yakışmaktadır. Hatta çok yakışmaktadır. Bodrum Cup sadece Bodrum’u değil, ülkemizi dünyaya tanıtan bir etkinlik haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. Genel klasmanda ilk sırayı Bodrum Belediyesi Dragonfly alırken, 2’inci STS Bodrum, 3’üncü Take It Easier, 4’üncü Gargantua, 5’inci ise Randa oldu.

Törenin sonunda The Bodrum Cup’ın Bodrum ayağının kampanası çalındı. Daha sonra ünlü sanatçı Kenan Doğulu bir konser verdi.