TIR ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI

Konacık'ta bir tırın elektrik direğine çarpması sonucu kentin bazı bölgelerine bir...

TIR ELEKTRİK DİREĞİNE ÇARPTI
Konacık'ta bir tırın elektrik direğine çarpması sonucu kentin bazı bölgelerine bir süre elektrik verilemedi. Eyüp Bozkurt'un kullandığı 07 SAM 15 plakalı demir yüklü tır, Konacık Beldesi Beylik Kırlar mevkiinde, taşıdığı yükü bir işletmeye bırakmak için manevra yaptı. Tır geri geri gelirken, yol kenarındaki elektrik direğine çarptı. Çarpma sonucu elektrik direği kırılarak yan yattı. Kazada yaralanan olmadı. Olay yerine gelen ekipler, direğin çevreye zarar vermemesi için tedbir aldı.
Tır sürücüsü Eyüp Bozkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, tıra İzmir'den demir yüklendiğini ve Bodrum'a getirildiğini belirterek, "Tırdaki yükü, yol kenarındaki işletmeye indirmeye çalışırken geri geri geldim. Bu sırada elektrik direğine çarptık. Tırda maddi hasar yok'' dedi.
Öte yandan tırın çarptığı elektrik direğinin, kente elektrik verilen yüksek gerilim hatlarından birinin kablolarını taşıdığı ve kaza nedeniyle kentin bazı bölgelerine bir süre elektrik verilemediği belirtildi.
Yetkililer yan yatan direkle ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını, kentte şu anda elektrik kesintisi bulunmadığını bildirdi.