Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 09:51:07' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 09:51:07' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=446checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=09 and campaign_id=446update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657472

TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ DÜZENLENECEK

Dereköy’de 17 Şubat Pazar günü, Dereköy Doğa Sevenler Derneği ile Ekolojik Üreticiler...

TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ DÜZENLENECEK
Dereköy’de 17 Şubat Pazar günü, Dereköy Doğa Sevenler Derneği ile Ekolojik Üreticiler Derneği tarafından ‘Tohum Takas Şenliği’ düzenlenecek.

Şenlik öncesi organizasyonda görevli komiteler Bodrum Belediye Meclis Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Dereköy Doğa Sevenler Derneği, Bodrum Tema Vakfı, Ekolojik Üreticiler Derneği ve Mavi Yol Girişimi üyeleri ile komite görevlileri katıldı.

Toplantıda şenlik ile ilgili iş bölümü yapılarak,yapılacak işler gözden geçirildi. Şenliğe Mavi Yol Girişimi Platformu ve Çatalada Derneği de destek sağlıyor.

Şenlikte Dereköy’deki üreticiler kendi ürünlerini satacaklar. Tohum teması etrafında çeşitli atölyeler kurulacak, yerel müzikler, tiyatro gösterileri ve halk oyunları gösterileri gerçekleştirilecek. Tohum konusunda halkı bilinçlendirmek için konusunda uzman konuşmacılar da katılımcıları bilgilendirecekler.

Dereköy Doğa Sevenler Derneği Kurucu Üyesi İrem Verdun 17 Şubat’ta gerçekleşecek olan şenlikle ilgili bilgiler verirken şunları söyledi;

"17 Şubat’ta Dereköy’de ilk kez tohum takas şenliği düzenleyeceğiz. Çıkan yeni tohumculuk yasası ile sertifikası olmayan tohumların satışının engellenmesi, yerel çeşitliliğin giderek azalmasına neden oluyor. Amacımız hem yöre çeşitliliğimizi korumak, hemde 10 bin yıldır insanlarla birlikte gelişen tohumun sertifikalanamayacağını düşündüğümüzden böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Etkinliği Ekolojik Üreticiler Derneği ile birlikte gerçekleştireceğiz. Şenliğe katılacak olanlar yanlarında tohum getirecekler ve orada karşılıklı tohum takası gerçekleşecek” dedi.