TOLGA ÇANDAR GÖNLÜNDEN GEÇEN ADAYI AÇIKLADI!..

Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programının bu haftaki konuğu CHP Muğla...

TOLGA ÇANDAR GÖNLÜNDEN GEÇEN ADAYI AÇIKLADI!..
Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programının bu haftaki konuğu CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar ve Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Baltutan’dı.

Önemli bir programı olduğu için Açık Görüş’ün birinci bölümüne katılan Tolga Çandar; kendine uygun bir belediye başkanı profili belirlediğini ve Ümit Baltutan’ın da bu profile uyduğunu, bu nedenle adaylığını desteklediğini söyledi.

Diğer adayların da hepsinin çok değerli insanlar olduğunu, 90 yıllık geçmişi olan bir parti olarak CHP nin dışarıdan aday aramasına gerek olmadığı iddia eden Çandar özetle şunları söyledi:

“Bodrum, yalnızca yarımadayı değil aynı zamanda Muğla Büyükşehiri de etkileyecek önemli bir kenttir. O nedenle eskisi gibi yönetilmesi mümkün değildir.CHP de bu görevi layıkıyla yapacak çok sayıda arkadaşımız var, bunlardan biri de geçmişten beri birlikte yol yürüdüğümüz, siyasetine ve dürüstlüğüne inanadığım Ümit Baltutan’dır. Bunu söylemekten çekinmediğim gibi, bu durum, diğer adaylara karşı olduğum anlamına da gelmez. Ümit ederim, Bodrum için en uygun aday belirlenir ve CHP hak ettiği belediyeyi alır.”

Programın ikinci bölümünde görüşlerini açıklayan Ümit Baltutan da konuşmasını şöyle sürdürdü.

“CHP Bodrum un en güçlü partisidir, ancak şu anki mevcut başkan sürekli kendisini partilerden daha güçlü gösterme gayreti içindedir. Oysa geçmişte Ortakent de yaptıkları ortadadır. Geçen yerel seçimlerde MHP ile Kocadon ailesi arasında oluşturulan ittifak halen devam etmektedir. Benim dışımda hiçbir aday adayı Kocadon larla ilgili gerçekleri söylemediği gibi, Kocadon’un adaylığı için çalışanların varlığı da artık herkes tarafından bilinmektedir.Bodrum’un yer altı ve yerüstü zenginliklerini değerlendirme, tarihi ve kültürel değerlerini koruma, turizm ve ticaretini geliştirmeye yönelik bir dolu projeler hazırladık. Bodrum belediyesi güçlü bir ekiple ve kolektif yönetim anlayışıyla ancak geleceğe hazırlanabilir. Ekibimle birlikte geleceğin Bodrumunu kurmaya talibiz. Hafta sonu yapılacak Bodrum İlçe kongresinin demokratik bir ortamda gerçekleşmesini ve güzel günlerin müjdecisi olmasını diliyorum."