TOLGA ÇANDAR'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!

Çanakkale'de CHP Kepez Belde Başkanlığı'nca düzenlenen, 'Başöğretmen Atatürk' konulu...

TOLGA ÇANDAR'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA!
Çanakkale'de CHP Kepez Belde Başkanlığı'nca düzenlenen, 'Başöğretmen Atatürk' konulu panele CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri damga vurdu.

Çandar, bir süre önce Ankara'da evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Çanakkaleli Tümgeneral Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlunun cenazesinde, babasını arayıp başsağlığı dilemediği için Başbakan'ı ağır sözlerle eleştirdi. Çandar beddua ettiği Başbakan Erdoğan hakkında, "Başbakan diyorlar ya şimdi. Gözleri kör olsun inşallah. Yani inleye inleye g.....n inşallah. Bunu söylemek zorundayım" cümlelerini kullandı.

"İNLEYE İNLEYE G........N İNŞALLAH"

Çanakkale'ye bağlı Kepez Beldesi'nde CHP Belde Teşkilatı tarafından dün Kepez Belediye Nikah Salonu'nda 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 'Başöğretmen Atatürk' konulu panel düzenlendi. CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş'ın moderatör olarak yönettiği panelde ilk konuşmacı olarak söz alan CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret ederek ağır sözler sarf etti. CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışırken öldürülen oğlu Göktuğ Demirarslan'ın cenazesi için Çanakkale'ye geldiğini belirtti. Harp Okulu'ndan sınıf arkadaşı olan Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan'ın cenazesi için başsağlığı dilemeyen Başbakan Erdoğan'ı kınayan Çandar, "Haram olsun. Başbakan diyorlar ya şimdi. Gözleri kör olsun inşallah. Yani inleye inleye g......n inşallah. Bunu söylemek zorundayım. Çünkü sen bu ülkenin başbakanısın. Bir Tümgeneralin oğlu öldürülüyor, bir kere 'başın sağolsun' demedi. Demirarslan generalin oğlunun cenazesinde bir tek ben vardım ya. Yazıklar olsun" diye konuştu.

ÇANDAR'IN ELEŞTİRİLERİNDEN CHP GENEL MERKEZİ DE NASİBİNİ ALDI...

Daha sonra sözü parti genel merkezine getiren Muğla Milletvekili Tolga Çandar, CHP Genel Merkezi'ni de hem cenaze törenine katılım olmaması, hemde yerel seçimlerle ilgili aday belirleme tarzından dolayı sert sözlerle eleştirdi. Çandar daha düne kadar partimize küfreden başka partililer belediye başkan adayı yapılıyor diyerek genel merkezi eleştirdiği konuşmasında şunları söyledi;

"İşlerimiz çok tabi ya. Demirarslan generalin cenazesinde ne işimiz var. Yapacak o kadar çok işimiz var ki. Daha belediye başkanları tayin edilecek, atanacak. Yazıklar olsun. AKP'yi zaten eleştiriyoruz. Önce kendimize bakacağız. Gençlik kollarından yetişmiş kardeşlerim var. Belediye başkanlığı onun hakkıdır. Gençlik kollarından yetişmiş aslanlar gibi partilimiz dururken, daha düne kadar başka bir partiden bize küfreden bir adamı çıkarıyorsun, partiye kaydediyorsun. Allah aşkına taban olarak partinize sahip çıkınız. Biz bugün varız, yarın yokuz" dedi.