Toplu Taşımada Maske Denetimi!

Bodrum’da polis ekiplerinin toplu taşıma araçlarındaki maske denetimi sürüyor.

Toplu Taşımada Maske Denetimi!

Ülke genelinde koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Vaka artışları ile birlikte kısıtlamalar ve denetimler de paralel şekilde artıyor. Günlük hayatın neredeyse her alanında maske-mesafe ve hijyen konusundaki denetimler yoğun bir şekilde sürdürülüp, uymayanlara mali ve idari cezalar-tedbirler uygulanırken, hastalık bulaşı açısından en riskli alanlardan biri olan toplu taşıma sistemindeki aksaklıklar bir süredir vatandaşların tepkisini çekiyor. Bodrum'da nüfus yoğunluğunun arttığı yaz sezonunda ayakta yolcu alacak kadar dolan toplu taşıma araçları yoğun şikayet ve tepkilere neden olmuştu. 

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri de, koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, bugün farklı noktalarda 3 servis minibüsü, 4 taksi, 45 toplu taşıma aracı ve 23 şehirlerarası otobüste denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde 1 kişiye maske takmamaktan dolayı ceza kesildiği öğrenildi. 

Vatandaşlara maske takma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan denetimlerin, ilçenin farklı noktalarında sıklıkla süreceği açıklandı.