TOPUZ DİNÇBERK'İ ZİYARET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi ve Muğla Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, CHP'li...

TOPUZ DİNÇBERK'İ ZİYARET ETTİ
Cumhuriyet Halk Partisi MYK Üyesi ve Muğla Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, CHP'li Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk'i ziyaret etti. Topuz, yerel seçimlerin ardından Belediye Başkanı seçilen Dinçberk'i kutlayarak teşekkür etti.
Turgutreis Belediyesi'ne gelerek Başkan Dinçberk'i ziyaret eden Fevzi Topuz'a CHP İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Duran Öztürk ile partililer eşlik etti.
Fevzi Topuz ziyarette Başkan Dinçberk'i yerel seçimlerde gösterdiği performansı nedeniyle kutladı ve görevinde başarılar diledi.
Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk ise Fevzi Topuz'a teşekkür ettikten sonra artık Turgutreis'in başkanı olduğunu belirterek, "Elbette partimiz var ancak şu dakikada ben artık parti ayrımı gözetmeksizin tüm Turgutreis halkının belediye başkanıyım. Görevimizi bu bilinçle icraa edeceğiz" diye konuştu.
3 dönem belediye başkanlığı yapan Başkan Dinçberk, "Benden sonraki 10 yıllık dönemde malesef arıtma tesisi yapılmamış ve bu mutlaka yapılmalıydı. Belediye ne yazık ki yanlış yönetilmiş" diye konuştu.
Mehmet Dinçberk, göreve geldiğinde belediyenin devlete ve personeline borcu olduğunu gördüğünü ve bunun üstesinden bir an önce gelmek için girişimlerde bulunacağını kaydetti. Belediyenin toplamda yaklaşık olarak 50 milyon TL borcu olduğunu tahmin ettiklerini belirten Dinçberk, şunları söyledi:
"Yanlış bir yönetim anlayışı nedeniyle bu borçlar birikmiş. Artık bunları biz çözeceğiz. Ankara ile görüşmelerim olacak, bu borcu ödemek için çaba göstereceğiz. Belediye personeline de 3 aylık maaş borcu var. Ben göreve başladığımda 1 aylık maaşlarını ödedim"