TOPUZ SANAYİ ESNAFINA HAYIR BROŞÜRÜ DAĞITTI

Adeta seçim maratonuna dönüşen Referandum çalışmaları hız kesmeden devam ediyor....

TOPUZ SANAYİ ESNAFINA HAYIR BROŞÜRÜ DAĞITTI
Adeta seçim maratonuna dönüşen Referandum çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

CHP Bodrum İlçe örgütünün Bodrum yarımadasında devam eden referanduma hayır kampanyası gezilerine CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz’da katılarak destek verdi.
Konacık Sanayi Sitesinde esnafı dolaşarak tek tek hayır broşürü dağıtan Topuz ve CHP ilçe örgütü vatandaşlardan hayır oyu istediler.Bir sanayi esnafı Topuza, “Biz Referanduma Evet diyeceğiz” deyince Milletvekili Topuz, hayırda hayır vardır diye cevap verdi.

Yaklaşık bir saat boyunca CHP İlçe Örgütü üyeleriyle sanayi esnafını gezen Topuz ziyaretlerin ardından Kent Mikrofonlarına bir açıklama yaptı. Topuz yaptığı açıklamada, 2 günden buyana Bodrum ilçesindeki hem köyleri hem de beldeleri dolaştıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“ Yalıkavak beldesindeki hem mahalleleri hem de şehir merkezindeki esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Hayır kampanyasının başladığı günden bu yana Muğla ilinde veya görevlendirildiğimiz diğer illere giderek ülkemizin içinde bulunduğu koşulları, bu anayasa değişikliğine neden ihtiyaç duyulduğunu anlatıyoruz. AKP’nin mutfağında hazırlanan bu anayasa değişikliğinin milletimizin değişik katmanlarındaki ne işçisine, ne memuruna, ne köylüsüne, ne çiftçisine, ne sanayicisine, ne esnafına herhangi bir şey getirmiyor. Bunun ancak AKP’nin kendi yandaşlarını kurtaracak bir çalışma olduğunu, anayasa değişikliğinin esas itibariyle bugün ki iki maddesi hariç yürürlükte bulunan diğer yasalarla birleştirilebilir. Ama diğer iki anayasa değişikliği önümüzdeki süreçte yeni anayasa değişikliklerinin önünü açacağından bu anayasa değişikliği AKP’nin kafasındaki projenin hayata geçirilmesi için yapılmış olan bir çalışmadır. Bu demokratik bir anayasa değil, bu AKP’nin kendi düşüncesinin hayata geçirilmesiyle ilgili bir şeydir. Vatandaşlarımızdan bu anayasa değişikliğine hayır demesini bekliyoruz. 12 Eylülde hayır diyeceklerine inanıyorum ” dedi.