Torba Altyapısını Bakanlık Üstlendi

Sezona ilişkin açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum’da bakanlık tarafından yapılacak kanalizasyon ve arıtma projesi hakkında da bilgiler aktardı. Ersoy, Torba Mahallesi'nin kanalizasyon ve arıtma tesisi projesini bakanlığın üstlendiğini açıklayarak, projenin yapımına sezon sonunda başlayacağını söyledi.

Torba Altyapısını Bakanlık Üstlendi

Gazeteci Ertuğrul Özkök'e konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmin geç başladığını ancak ağustos ayının iyi geçtiğini söyledi. Eylül rezervasyonlarının da iyi göründüğünü belirten Ersoy, otellerin çok iyi bir ağustos performansı gösterdiğini iddia ederek, "Özellikle 5 yıldızlı oteller çok iyi gitti. 2021 elbette 2019 gibi olmayacak ama kesinlikle 2020’den daha iyi geçecek. Herkes şimdiden hesabını buna göre yapmalı" ifadelerini kulandı.

Antalya'ya günde ortalama 33 bin ziyaretçi geldiğini, sadece dün 42 bin yolcunun Antalya Havalimanı'na indiğini kaydeden Ersoy, "Ağustos ayında Türkiye’ye 2.5 milyon turist geldi. Eylül'de Antalya’ya 1 milyon bekliyoruz. Böyle giderse bu yıl gelen turist sayısı 15 milyonu bulacak. Bunun 2.5 milyonu yurtdışında yaşayan Türkler, 12.5 milyonu da yabancı" dedi. Ersoy, bu sezon Ege Bölgesi’ne Rusça konuşan ülkelerden turist geldiğine işaret ederek “Turizm Bakanı olarak bu yıl beni en çok memnun eden gelişmelerden biri Ege’ye gelen turistin çeşitlenmesi oldu. Özellikle Bodrum ve sonra Çeşme Yarımadası Rusça konuşan turistle tanıştı" şeklinde konuştu.

BAKANLIK TORBA'NIN KANALİZASYON VE ARITMASINI YAPACAK 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum’un Torba Mahallesi’nde bakanlıkça yapılacak kanalizasyon projesi ile ilgili ise şunları söyledi;

“Bu yaz sonu Bodrum’da Torba Koyu’ndan oteller bölgesi ve İçmelere kadar olan bölgenin kanalizasyon ve arıtma altyapısı yatırımına başlıyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden projeyi devir alma konusunda mutabakat sağladık. Bunu yaparken ikinci bir boru hattı daha geçeceğiz. Bu da yağmur sularının tahliyesi ve sel baskınların önlenmesini sağlayacak” dedi.