TORBA KAVŞAĞI'NDA PROJE DEĞİŞİYOR

Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Ocak ayında başlatılan torba...

TORBA KAVŞAĞI'NDA PROJE DEĞİŞİYOR
Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz Ocak ayında başlatılan torba kavşağı düzenleme çalışmaları planlanan tarihte bitirilemeyecek.
Uzun zamandır Bodrum kamuoyunun gündemine kazalarla gelen torba kavşağında geçtiğimiz yıl yapılan planlamayla kavşağın döner kavşak haline getirilmesi ön görülmüş ve çalışmalar ocak ayında başlatılmıştı.
2010 Turizm sezonu öncesi Mayıs ayında bitirilmesi planlanan çalışmalar ortaya çıkan istimlak sorunu nedeniyle gecikmeye uğradı. Milas - Bodrum istikametinde yola cephesi bulunan ve 3 ayrı şahsa ait parsellerin proje başlamadan önce istimlak edilmemesi ve sonrasında mal sahipleriyle karayollarının anlaşamaması nedeniyle projede değişikliğe gidileceği öğrenildi.
3 Parselde yaklaşık 1000 m2'lik alanda istimlak sorunu çıkması üzerine yolun güzergahı değiştirilerek Yalı Beldesi sınırları içerisine kaydırıldığı ve bu sebeple proje onayı gibi idari süreçlerden dolayı kavşak inşaatının ancak Ağustos ayına yetiştirilebileceği ifade ediliyor.
Görüşünü aldığımız yetkililer Turizm sezonunda Bodrum'un tek giriş çıkış noktası olan kavşakta sorun yaşanamaması için geçici önlemler alınacağını ve yolun mevcut halinden biraz daha genişletilerek kullanılacağını belirttiler.