TORBA’DA OTELE ''ŞAFAK OPERASYONU''

Bodrum,İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda, ''esnaftan silahla...

TORBA’DA OTELE ''ŞAFAK OPERASYONU''
Bodrum,İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı düzenlenen operasyonda, ''esnaftan silahla tehdit yoluyla para topladıkları'' ve ''terör örgütü adına para topladıkları'' iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Muğla İl Jandarma Komutanlığının yaklaşık 10 aydır yürüttüğü çalışma kapsamında Muğla'nın Bodrum ilçesindeki bir otel ile İstanbul ve İzmir'deki bazı ev ve iş yerlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bodrum'un Torba mevkisinde olayların yaşandığı öne sürülen otele gelerek arama yaptı. Ruhsatsız olduğu gerekçesiyle bir süredir kapalı olan otelin bazı oda kapılarını çilingir yardımıyla açan jandarma, bazı evraklar üzerinde de inceleme yaptı.

Operasyonda, ''esnaftan silahla tehdit yoluyla para topladıkları'', ''para vermeyen kişilerin ev ve iş yerleri kurşunladıkları'', ''terör örgütü adına para topladıkları'', ''otele gelen müşterilerden bedelini almalarına rağmen hizmet vermedikleri'' iddia edilen A.B, M.G, M.U, F.Ş.E, M.A ve N.T.S ile isimleri öğrenilemeyen 3 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.