Torba’ya Aile Sağlığı Merkezi Protokolü

Muğla Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayırsever İş İnsanı Yunus Büyükkuşoğlu arasında Bodrum ilçesi Torba Mahallesine yapılacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için protokol imzalandı.

Torba’ya Aile Sağlığı Merkezi Protokolü

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Muğla Valisi Orhan Tavlı, Menteşe Kaymakamı/Vali Yardımcısı Caner Yıldız, İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Hayırsever İş İnsanı Yunus Büyükkuşoğlu’nun eşi Derya Büyükkuşoğlu, Torba Mahalle Muhtarı Suat Kaya, Mimar Canan Dündar, Torba Derneği Başkanı Sencer Kaygusuz ve Başkan Yardımcısı Tamer Yöntem katıldı.
 
Bodrum Belediyesi tarafından sağlık tesisi amacı ile kullanılması koşuluyla Sağlık Bakanlığına tahsis edilen, Bodrum ilçesi Torba Mahallesinde bulunan 653,21 m2 yüzölçümlü arsaya yapılacak 2 katlı, zemin katında 177 m2 Aile Sağlığı Merkezi ile birinci katında 83 m2 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun şekilde projelendirildiği belirtildi.
 
Vali Orhan Tavlı, “Bodrum ilçemizde sağlık alanında önemli bir ihtiyacımızı gidermek üzere hayırseverimizle birlikte protokol imzalıyoruz. Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti almalarını sağlayacak Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Muğla’mıza ve Bodrum’a hayırlı olsun. Hayırsever İş İnsanı Yunus Büyükkuşoğlu’na eğitim, sağlık ve diğer sosyal konularda yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.