"TOSUN BAŞKAN" TEZAHÜRATIYLA KARŞILADILAR

Yalıkavak'ta vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Mehmet Tosun, gençler tarafından...

Yalıkavak'ta vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Mehmet Tosun, gençler tarafından "Tosun Başkan" tezahüratlarıyla karşılandı. Bodrum Yarımadası'nın anayasasını hazırlayacaklarını söyleyen Başkan Mehmet Tosun, Yarımada'nın en az 50 yılını planlayacaklarını belirtti.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibiyle birlikte Yalıkavak'taydı. Yalıkavak Belediyesi Mehmet Bayzit Kültür Merkezi'nde kalabalık bir vatandaş topluluğunca, "en büyük başkan bizim başkan" tezahüratlarıyla ve alkışlarla karşılanan Başkan Mehmet Tosun, herkesle tokalaşmaya özen gösterdi.

Başkan Mehmet Tosun konuşmasında Bodrum Yarımadası'nın en az 50 yıllık geleceğini planlayarak, Bodrum Yarımadası'nın anayasasını yazacaklarını belirterek, sürekli plan değişikliklerini, belediye gündeminden kaldıracaklarını söyledi. "Yalıkavak'taki pazar yerini kapalı pazar yeri haline getireceğiz" diyen Başkan Mehmet Tosun, "Yazın sıcaktan, kışın yağmurdan korunacaksınız" şeklinde konuştu.

Vatandaşların sahilleri kullanamamasından şikâyet ettiğini anlatan Tosun, "sahillerin de sahibi belediye olacak, belediyenin öncülüğünde hep beraber denize gireceğiz arkadaşlar" dedi. Bodrum ekonomisinin can damarı olan turizme verdiği önemi her fırsatta dile getiren Başkan Mehmet Tosun şöyle konuştu;

"Kış turizmini canlandırmak üzere, uluslararası bir kongre merkezi yapmayı düşünüyoruz. Bakın kış aylarının ortasında olduğumuz şu günlerde Bodrum Yarımadası, güneşiyle, iklimiyle turizm yapılabilecek düzeyde. Peki biz niye burada 6 ay, 8 ay turizm yapamıyoruz' Arkadaşlar, sokakları düzeltmeden burada kış turizmi yapamazsınız. Su baskınlarının yaşandığı, sel felaketinin yaşandığı bir Bodrum Yarımadası'nda kış turizmi olmaz, kışın buraya turist gelmez arkadaşlar" şeklinde konuştu.

Vatandaşlardan biri Başkan Mehmet Tosun'a bir hediye getirerek, "Eşsiz bir başkana, eşsiz bir hediye almak istedim" diyerek, hat sanatıyla isminin yazılı olduğu bir parşömen hediye etti. Salon sık sık "Tosun Başkan" tezahüratlarıyla yankılanırken, bir vatandaşın taziye evi istemesi üzerine Başkan Mehmet Tosun, "Cemevini yapan Mehmet Tosun, taziye evini de yapar" dedi. Başkan Mehmet Tosun'un bu sözleri alkış aldı.

Başkan Mehmet Tosun, vatandaşlar arasında yayılmaya gayret edilen dedikodulara karşı da sık sık açıklama getirerek, "Neymiş efendim, etrafımdaki insanlar mafyaymış. Benim etrafımdaki insanlar bunlar arkadaşlar. Bu arkadaşlar mafyaysa diyecek bir şey yok. Bunlar mafya mı'" dedi.

Yeni dönemde hem kadrolu, hem de sözleşmeli belediye personelinin tamamına sahip çıkacaklarını tekrarlayan Başkan Mehmet Tosun konuşmasına şöyle devam etti;

"Belediyelerde çalışan personelimiz merak etmesin. Göreve geldiğimiz takdirde, oy verdi-vermedi, partili partisiz, onun-bunun adamı diye ayırmayacağız, hepsine sahip çıkacağız. Ayrıca, maaşlarını da gününde alacaklar arkadaşlar, bazı belediyeler gibi değil. Bazı belediyelerin 5 ay personeline borcu olduğunu biliyorum. Bizzat arayıp bana iletiyorlar. Kadrolu olmayan personelimize de sahip çıkacağız. Belki sadece 1 ay, yeni yapılanmadan dolayı gecikmeler olabilir, kaç çalışanımız varsa aynı işlerine devam edecekler" açıklamasında bulundu.

Toplantı sonrasında da kendisine yönelik ilgi hiç azalmayan Başkan Mehmet Tosun, gençler tarafından, "en büyük başkan bizim başkan" ve "Yalıkavak seninle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla uğurlandı. Gençlere nasihat eden Başkan Mehmet Tosun, "Seçimden sonra da, geçim döneminde de hepinizin yanında olacağım; yeter ki taşkınlık yapmayalım. Herkesi seveceğiz, kucaklayacağız, yediden yetmişe örnek bir Milliyetçi Hareket Partili gençlik tavrı koyacaksınız arkadaşlar" dedi.