TOSUN İSLAMHANELERİ'NDE VATANDAŞLA BULUŞTU

Yarımada'nın ikinci büyük yerleşim merkezi olan Turgutreis Beldesi'ne verdiği önemi...

TOSUN İSLAMHANELERİ'NDE VATANDAŞLA BULUŞTU
Yarımada'nın ikinci büyük yerleşim merkezi olan Turgutreis Beldesi'ne verdiği önemi sık sık dile getiren Başkan Mehmet Tosun, beldeye yaptığı onlarca ziyarete bir yenisini daha ekledi. İslamhaneleri Mahallesi'nde kahvehane toplantısına katılan Başkan Mehmet Tosun, "Artık lafa değil, işe bakın" dedi.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibiyle birlikte Turgutreis Beldesi İslamhaneleri Mahallesi'ndeydi. Kahvehanede toplanan vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Mehmet Tosun yaptığı konuşmada, "Artık lafa değil işe bakın. Sizler önemlisiniz arkadaşlar, ben sırtımı halka dayayarak, sıfırdan adım adım bu noktaya gelen bir siyasetçi kardeşinizim" dedi.

10 yıllık belediye başkanlığı döneminde sadece Konacık'a hizmet etmediklerini, hizmette sınır tanımayarak, köylere de hizmet götürdüklerini anlatan Başkan Mehmet Tosun, bu hizmetleri yaparken ne belediyelerin kapatılmasının, nede Bodrum'a aday olmasının gündemde olmadığını, bu hizmetleri insana değer verdikleri için, bu kenti sevdikleri için yaptıklarını söyledi.

"Nasıl seçim dönemlerinde yanınıza gelip gidiyorsak, sizlerle hasbıhal ediyorsak, geçim dönemlerinde de, seçimden sonra da birlik ve beraberlik içinde olacağız" diyen Başkan Mehmet Tosun'un, "Artık çocuklarınız kanalizasyon suları içinde oynamayacaklar arkadaşlar" diye seslendiği kalabalık, bu sözleri uzun süre alkışladı. Yaşadığı belediyecilik tecrübesinin bitirdiği üniversiteden ve yaptığı yüksek lisans eğitiminden de önemli olduğunun altını çizen Başkan Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

"Sizler Bodrum Yarımadası'nın ama turizm sektöründe, ama inşaat sektöründe, ama küçük sanayi sektöründe hizmet veren insanlarısınız, çalışan kesimsiniz. Ben çalışan kesimlerin yaşadığı yerde belediyeciliği tecrübe etmiş, o insanlara sahip çıkmış, yediden yetmişe onları kucaklamış, 10 yıl boyunca hizmet etmiş bir belediye başkanıyım. Bizim kitabımızda, inancımızda ayrımcılık yok; değer var, sevgi var, hoşgörü var ve gece gündüz sizler için çalışmak var" dedi.

Konacık'ta gerçekleştirilen atık su arıtma tesisi, el sanatları merkezi, modern pazar yeri ve modern aile sağlığı merkezi gibi projeleri anlatan Başkan Mehmet Tosun, Bodrum Yarımadasının diğer köşelerinde bu projelerin gerçekleştirilememesinin sebebini anlatarak, konuşmasına şöyle devam etti;

"Bunlar niye yapılamıyor' Bunların niye yapılamadığını ben size söyleyeyim arkadaşlar: Yönetici ve belediyeci probleminden dolayı. Sizin paralarınız, sizin devletinizin paraları doğru harcanmadığı için, verimli kullanılmadığı için, hizmete dönüştürülemediği için bunlar yapılamıyor. Biz nasıl bunları yaptık' Ben harita mühendisiyim, trafik planlama uzmanı bir arkadaşınızım, yani bu işin mutfağından gelen bir arkadaşınızım. Belediyecilik bilmeden yapılacak bir iş değil. Belediye yönetimleri tesadüflere bırakılamaz. Ben 15 yıllık mühendislik birikimimi, üzerine de 10 yıllık belediye başkanlığı deneyimimi eklemek suretiyle şu anda Bodrum Yarımadası'na hizmet etmeye hazırlanıyorum. Hangi dünya görüşüne sahip olursanız olun, nereli olursanız olun birbirimize sahip çıkacağız, aramızdaki nifak tohumlarını ayıklayıp bir kenara atacağız, sizlerle birlikte Bodrum'u yöneteceğiz. Biz Konacık'ta bunu başardık, biz belediyeyi insanların evlerine taşıdık" şeklinde konuştu.

Yoğun bir proje hazırlığı safhasında olduklarını, hazır olan projeleri yakında kamuoyuyla da paylaşacaklarını söyleyen Başkan Mehmet Tosun, zaman zaman bazı projeler hakkında bilgiler de verdi. Bu projeler arasında modern bir sanayi sitesi olduğunu da belirten Başkan Mehmet Tosun, "Konacık'tan daha modern, daha kullanışlı, hatta elektriğini de kendisi üreten bir küçük sanayi sitesini inşa edeceğiz. Bunun proje hazırlığı içerisindeyiz" dedi.

Toplantı sonunda vatandaşların beklenti, talep ve şikâyetlerini teker teker dinleyen Başkan Mehmet Tosun'a gelen küçük bir kız çocuğu, Başkan Mehmet Tosun'dan çocuk parkı istedi. Park sözünü alan küçük kız, Başkan Mehmet Tosun'dan istediği imzayı da alarak, Başkan Mehmet Tosun'u öpüp teşekkür etti.