TOSUN KARDEŞLİK İFTARINA KATILDI

Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Cem Vakfı Bodrum Şubesi ve Bodrum Eğitim...

TOSUN KARDEŞLİK İFTARINA KATILDI
Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Cem Vakfı Bodrum Şubesi ve Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği işbirliğinde verilen kardeşlik iftarına katıldı.

Konacık Belediyesi İftar Çadırında verilen kardeşlik iftarına, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun başta olmak üzere Cem Vakfı Bodrum Şube Başkanı ve aynı zamanda Konacık Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Çuhadaroğlu ile Üyeleri, Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Murat Erkmen ile Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak paylaşılabilir her fırsatı değerlendirdiklerini ifade eden Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Murat Erkmen şunları söyledi:

“Biliyorsunuz ki daha önce Aşure Gününde de Cem Vakfımızla beraber ortak etkinlik yapmıştık. İftarı da bir fırsat olarak değerlendirip, beraber düzenledik. Ayrıca Konacık Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Geleneksel hale getirdiği, düzenli ve hijyenik şartlara uygun olan İftar Çadırını kurarak, bizlere böyle bir şans verdiği için Başkanımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Sayın Cem Vakfı Başkanımız Mehmet Çuhadaroğlu’un desteği ile bu organizasyonu yaptık. Hem Belediye Başkanımıza hem de Cem Vakfı Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Kardeşlik, birlik ve beraberlik adına bugünkü iftar yemeği gibi daha önce de Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği ile bir aşure etkinliği düzenlediklerin, hatırlatarak söze başlayan Cem Vakfı Bodrum Şubesi Başkanı ve aynı zamanda Konacık Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Çuhadaroğlu, şöyle devam etti:

“Ramazan Ayı’nda birlikte bir iftar yemeği vermenin doğru olacağını düşündük. Kardeşlik iftarımıza bütün arkadaşlarımızı da davet ettik ve iftarımızı hep beraber açtık. Böyle güzel bir iftar çadırını yaptığı ve bize burada iftar verme fırsatını yaşattığı için Konacık Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir diğeri ise biliyorsunuz ki biz Konacık Belediyesi ile birlikte Cemevi yapıyoruz. İnşallah kısa bir süre içerisinde de Cemevi’ni bitireceğiz. Cemevimizin devam eden yapımı için Bodrum’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın desteklerini bekliyoruz.”

Cem Vakfı Bodrum Şubesi ile Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği işbirliğinde düzenlenen kardeşlik iftarına katıldıklarını belirten Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun şunları söyledi:

“Sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek iftar vermeleri bizleri son derece mutlu ediyor. İftar Çadırımızda Belediyemizin kontrolü ve denetimi içerisinde hijyenik şartlara uygun, Ramazan Ayı boyunca hayırsever işadamlarımız ve sivil toplum örgütlerimizin desteğiyle iftar vermeye devam ediyoruz. Bizim milletimiz öncü olduğunuzda yardımlaşmayı seven bir millet. İşte burada aslında bir elin verdiğini diğer el görmüyor. Çünkü her gün buraya hayırseverlerimizde normal bir vatandaş gibi gelerek iftarlarını açıp, gidiyorlar. İmamlarımızda dualarını yapıyor. Dolayısıyla da bir elin verdiğini diğer el görmüyor. İftar Çadırımıza destek olan tüm hayırseverlerimize ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyor, Bodrum Yarımadası’nda ve ülkemizde yaşayan tüm insanlarımızın Ramazan Ayı’nı tekrar tebrik ediyorum.”