TOSUN'A MAZI'DA COŞKULU KARŞILAMA

Başkan Mehmet Tosun, Bodrum'un bakir kalmış en güzel koylarından birkaçına sahip...

TOSUN'A MAZI'DA COŞKULU KARŞILAMA
Başkan Mehmet Tosun, Bodrum'un bakir kalmış en güzel koylarından birkaçına sahip olan Mazı Köyü'nü ziyaret etti. Köylülerin coşkulu bir şekilde karşıladığı Başkan Mehmet Tosun, "Bakın Mazı Köyümüzü de, Gökovamızı da rantçılara teslim etmeyeceğiz, yapılaştırmayacağız. Mazı Köyümüzün ihtiyacı neyse, Mazılılarımızın talebi neyse Mazı o şekilde gelişecek" dedi.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, tam kadro ekibiyle birlikte köylere gitmeye devam ediyor. Doğup büyüdüğü Karaova bölgesindeki köy ziyaretlerini sürdüren Başkan Mehmet Tosun, doğal güzellikleriyle ünlü Mazı Köyü'nde, Yukarı Mazı ve Aşağı Mazı mahallelerinde ayrı ayrı düzenlenen toplantılara katıldı. Başkan Mehmet Tosun her iki toplantıda da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Rantçılara Karşı Net Konuştu

Mazı bölgesinin bir yeryüzü cenneti olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Tosun, "Bakın Mazı Köyümüzü de Gökovamızı da rantçılara teslim etmeyeceğiz, yapılaştırmayacağız. Mazı Köyümüzün ihtiyacı neyse, Mazılılarımızın talebi neyse Mazı o şekilde gelişecek" dedi. Köylünün geçim kaynağını sağladığı uğraşların her geçen gün ekonomik şartlara kurban edildiğini vurgulayan Başkan Mehmet Tosun konuşmasına şöyle başladı;

"Ayrıca ben çocukluğumda kız kardeşimle birlikte halı dokurdum. O dokuduğumuz halıyı satardık, birçok ihtiyacımızı karşılardı. Nereye gitti o halılar şimdi' Tarihe karıştı. 2 ay çalışıp halı dokuyorsun, 400 liraya satıyorsun. Peki, asgari ücret ne kadar' 800 lira. Böyle bir şey olabilir mi. Zeytinci artık zeytin toplamıyor, köy dışında iş arıyor. Kemer Köyü'nde çiftçilik yapan kardeşim, artık zeytinyağının litresinin 4 liraya kadar düşmüş olduğundan yakınarak, kendisine iş bulmamı istiyor" dedi.

"Bodrum Belediyesi de Gününde Ödeyecek"

Bodrum Belediyesi'nin içinde olduğu ekonomik sıkıntılara da değinen Başkan Mehmet Tosun, göreve geldiklerinde yarımada'daki tüm belediyelerin personeline sahip çıkacaklarını ve maaşlarını günü gününe ödeyeceklerini söyledi. Belediye personeli arasında hiçbir ayrımcılık yapmadan hizmet üreteceklerini ifade eden Tosun şöyle konuştu;

"Gerek ORTEM'de gerekse Belediye Gıda A.Ş.'de, gerekse Bodrum Belediyesi'nde kadrolu işçi ve memur olarak çalışan arkadaşlarımız var. Eğer bu kardeşiniz göreve gelirse, o çalışan personelimizin hepsine sahip çıkacağız, maaşlarını da, bugün Konacık Belediyesi nasıl gününde ödüyorsa Bodrum Belediyesi de gününde ödeyecek arkadaşlar. Belediyede partizanlığı bırakacağız. Ayrımcılığın defterini tarihin çöplüğüne atacağız arkadaşlar. O yüzden hiç endişeniz olmasın. O arkadaşlarımıza da buradan sesleniyorum; onların da geleceği bizim teminatımız altında, birlik ve beraberlik içerisinde, aramıza nifak tohumları sokmadan, Bodrum Belediyemizdeki personelimizle, diğer belediyelerdeki personelimize de sahip çıkmak suretiyle Bodrum'u geleceğe taşıyacağız." şeklinde konuştu.

"Notla Lafla İşimiz Yok"

Bir köylü, köyün köprüsüne seçimden önce taş döşenmesini istedi, "Bugüne kadar çok siyasetçi geldi not aldırdı gitti" dedi. Başkan Mehmet Tosun ise vatandaşa, "Biz not aldırmıyoruz, söz verdik mi yapmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz. Bizim notla, lafla işimiz yok" dedi, konuyla Mumcular Belediye Başkanı Birol Aydın'ın ilgileneceğini söyledi.

Beşinci Sınıf Belediyecilik

Aşağı Mazı Mahallesi'nde 10. Yıl Marşı eşliğinde coşan köylü tarafından karşılanan Başkan Mehmet Tosun, toplanan kalabalığa seslendi. Başkan Mehmet Tosun burada ise şöyle konuştu:

"Turizmimizi ve belediyecilik hizmetlerimizi sorguladığımızda, belediyecilik hizmetlerimizin beşinci sınıf olduğunu görüyoruz arkadaşlar. Eğer biz beşinci sınıf belediyecilik hizmetleriyle, birinci sınıf turizm yapmayı düşünüyorsak, dünyanın hiçbir yerinde bu mümkün değil. Şu anda Bodrum'un diğer bölgelerinde Mazı Köyümüzden geri olan beldelerimiz var, köylerimiz var. İslamhaneleri Köyü'ne gidiyorum, sokaklarından kanalizasyon akıyor. Akyarlar Köyü'ne gidiyorum, 'Akyarlar turizm merkezi' diye bahsedilen Akyarlarımızda, altyapı yok, üstyapı yok arkadaşlar. Deniz kirliliği hat safhada" dedi.

Burada yaptığı konuşmada da kutuplaşmalara dikkat çeken ve 'ayrımcılığı bitireceğiz' vurgusu yapan Başkan Mehmet Tosun,şunları söyledi;

"Bodrum Belediyesi'nde çalışan her arkadaşımıza sahip çıkmak suretiyle belediyeyi kurumsallaştıracağız, sonra sokakta çalışır hâle getireceğiz değerli hemşehrilerim. Kendi içerisinde barışık olmayan, sürekli kamplaşma olan, sürekli tartışmalar olan bir kurumun, sokakta belediye hizmetlerini üretmesi, başarılı olması, size hizmet etmesi mümkün değil. Artık bizim yönetimimizde sokakta halktan kaçan belediye başkanları ve belediye yöneticileri dönemini bitiriyoruz, sokakta halkla kucaklaşan, günün her vakti halkla kucaklaşan belediyecilik yönetimini egemen kılıyoruz" dedi.

Toplantılar geç saatlere kadar sürerken, Başkan Mehmet Tosun ve ekibi köylülerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, geldiği gibi coşkuyla uğurlandı.