Trafikte Ağır Vasıta Terörü Sürüyor

Bodrum’da bir kamyonun hafif ticari araca çarptığı kaza, şans eseri maddi hasarla atlatıldı. Vatandaşlar ise ilçede ağır tonajlı araçların trafikte süratli seyrettiğini dile getirerek önlemlerin sıklaştırılmasını istedi.

Trafikte Ağır Vasıta Terörü Sürüyor

Bodrum’da inşaat sektöründe kullanılan ağır tonajlı araçlar, trafikte adeta terör estirmeye devam ediyor. Trafikte ağır tonajlarına rağmen süratli seyrettikleri yönünde çok sayıda şikayet gelen ve sık sık trafik kazasına karışan bu araçlardan biri, gece saatlerinde maddi hasarlı bir kaza yaptı. 

Gümbet Kavşağı’ndan Bodrum istikametine doğru seyreden bir beton firmasına ait 48 AFR 753 plakalı kamyon, iddiaya göre kontrolsüzce şerit değiştirerek aynı istikamete giden 34 KOL 294 plakalı hafif ticari araca çarptı. 

Çarpmanın ardından aracı orta refüje sıkıştıran kamyon, araçla birlikte sürüklenerek metreler sonra durdu. Kaza, şans eseri maddi hasarla atlatıldı. 

Öte yandan Kent Haber’e gelen şikayetlerin başında ağır tonajlı araçların trafik kurallarına uymaması ve trafikte sürüş güvenliğini tehlikeye atmaları geliyor. Vatandaşlar, ağır tonajlı araçların özellikle kentin en işlek ana arterleri olan Emin Anter Bulvarı, Kıbrıs Şehitler Caddesi ve Konacık Atatürk Bulvarı üzerinde ağır tonajlarına rağmen süratli seyrettiklerini, trafikte vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye soktuklarını dile getiriyor.