Trafikte Bayram Yoğunluğu Başladı

Kurban Bayramı'nı Bodrum'da geçirmek isteyen yerli turistler, araçlarıyla ilçe girişinde yoğunluk oluşturdu.

Trafikte Bayram Yoğunluğu Başladı

Kurban Bayramı tatilini Türkiye’nin gözde tatil merkezlerinden Bodrum'da geçirmek isteyen tatilciler, geçen haftadan itibaren ilçeye gelmeye başlamıştı. Bayrama kısa bir süre kala Türkiye’nin dört bir yanından yerli turistlerin Bodrum’a gelişi devam etti. 

Bodrum girişinde oluşan araç kuyrukları nedeniyle trafik akışının zaman zaman durma noktasına geldiği görüldü. Güvenlik güçleri ise ilçe giriş ve çıkışlarındaki denetimlerini sürdürdü. İlçeye ulaşanlar ise denizin ve güneşin keyfini doya doya çıkardı.

Pandemi nedeniyle toplu taşıma kullanmak istemeyen tatilcilerin birçoğunun özel araçları ile gelmesi sebebiyle yollarda araç yoğunluğunun fazla olduğu dikkat çekiyor. Bodrum Yarımadası genelinde son bir haftadır gözle görülür şekilde artan araç yoğunluğu, bayramda en üst seviyeye çıkacak gibi görünüyor. 

Öte yandan Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi bu bayram koronavirüs nedeniyle önlemleri en üst seviyeye çıkardı. Bodrum’un bu bayramda sezonun en kalabalık zamanını yaşaması beklense de turist sayısı önceki senelerden daha az olacak.