"TRAFO BODRUM" AÇILDI

Bodrum eğlence hayatının markalaşmış işletmelerinden Hadigari'nin uzun yıllar hizmet...

Bodrum eğlence hayatının markalaşmış işletmelerinden Hadigari'nin uzun yıllar hizmet verdiği alanda, restorasyon ve yenileme çalışmaları tamamlanarak yeni adı ve yeni yüzüyle açlışı yapıldı.

Yaklaşık 5 ay önce boşaltılan Hadigari Bar, Bodrum Gıda A.Ş. tarafından işletilecek. Mekanın yeni ismi ise "Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi" olarak değiştirildi.

Yıllar öncesinde Bodrum’a elektrik sağlayan jeneratörü barındıran mekan, eski işlevinden aldığı isimle ‘Trafo Bodrum’ olarak hizmet vermeye başladı. Bodrum Belediye A.Ş. yönetiminde, kültür ve sanat merkezi olarak çalışacak Trafo Bodrum’un içinde bulunan kapalı alana bir süre önce beklenmedik şekilde aramızdan ayrılan Hakan Aykan’ın anısını yaşatmak adına ‘Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’ adı verildi. Bu alanın sergi, konser, tiyatro, toplantı gibi bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak, açık alanın ise kafe, restoran ve konser alanı olarak hizmet vereceği öğrenildi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon açılış öncesi yaptığı konuşmada, işletmenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Açılış törenine çok sayıda davetli katılırken kurdelayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eski Bodrumlulardan Hüseyin Diner ve Hakan Aykan'ın eşi Yasemin Aykan birlikte kestiler.