TRAVEL TURKEY DEVAM EDİYOR

İzmir’de 10. Kez kapılarını açan Travel Turkey Turizm Fuarında Bodrum Ticaret Odası...

TRAVEL TURKEY DEVAM EDİYOR
İzmir’de 10. Kez kapılarını açan Travel Turkey Turizm Fuarında Bodrum Ticaret Odası tarafından Bodrum standı kuruldu. 8 Aralık günü gerçekleşen stand açılış kokteyline Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan ile Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ev sahipliği yaptı.

Bodrum standı fuarın en kalabalık noktası olarak dikkat çekerken gün boyunca turizmcilerin biraraya gelerek iş görüşmelerinde bulunmaları için platform oluşturdu. Yurt dışından ziyaretçiler arasında Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kolombiya ve Azerbaycan’dan yetkililer vardı. Yunanistan’ın Rodos adasından Kültür ve İletişim Daire Başkanı Teris Chatziioannou, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ile uzun süre görüşerek Yunanistan’a yakın bir nokta olarak Bodrum’un önemine değindi. Yunanlı gezi rehberleri ve basın mensuplarının bulunduğu görüşme sonucuna göre yetkililer Bodrum’u tanıtıcı yayınlarına devam edeceklerini bildirdi.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum’un turizm sezonu için fuarın en ufak getirisinin bile önemli olduğunun altını çizerek “İstikrarlı olarak 10. kez katılım gösterdiğimiz Travel Turkey Turizm Fuarında paydaşlarımız ve üyelerimizle birlikte Bodrum standı ile tekrar sizlerleyiz. Gördüğünüz gibi Bodrum yine fark yaratıyor yine parlıyor. Dileğimiz burada gerçekleşen iş görüşmelerinin turizm sezonumuza artı sağlaması” dedi.

Bodrum standına ev sahipliği yapan isimlerden biri olan Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise turizm sezonu ve fuar ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı;

“2016 turizmini şöyle değerlendirdiğimizde; bütün Türkiye’de olduğu gibi Bodrum’da da bir düşüş yaşadık ama biz Bodrum’un çok faal bir tanıtım atağına başlamıştık. Ve bazı ülkelerde de bu yükselişi yakaladık, çok fazla olmasa da. Artık Anadolu turizminin de ne kadar önemli olduğunu, Türkiye bir defa daha gördü. Bugün yine İzmir’deki fuarda hep beraberiz. Bodrum standına ilgiyi görüyorsunuz. Anadolu halkı Bodrum’u çok seviyor ve bizler de onları çok seviyoruz. Umarım ki en kısa sürede, hem Türkiye’miz için hem de komşularımız için birçok olay sona erer. Tekrar dünyada barış, ülkemde barış ve huzur sağlandığı zaman turizm de tekrar kendiliğinden canlanacaktır. Buna inanıyorum. Ama biz yine de, hiçbir zaman mücadelemizi bırakmayacağız. Bodrum’un tanıtım mücadelesine devam ediyoruz. Daha farklı konular üzerinde çalışıyoruz ki bunlar, Bodrum’a alternatif turizm sağlayacak çalışmalar. Şimdi de biliyorsunuz, yeni yürüyüş yollarıyla Bodrum’a farklı bir turizm boyutu kazandırıyoruz. Tüm çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Standı ilk 2 gün boyunca ziyaret eden isimler arasında Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Kültür ve Turizm Bakanı Veli Çelik, Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODTO Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Gençlik ve Spor Daire Başkanı, BOTAV Genel Sekreteri Cemil Bayraktar,TÜRSAB Bodrum BYK Başkanı Sevinç Gökbel, BODER Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Kuleli, basın mensupları ve birçok turizm temsilcisi yer aldı.

Her sene olduğu gibi bu sene de açılış kokteyline Bodrum’un bilinen işletmelerinden Mandalin & Kule Bar destek verdi. Ege ezgileriyle gitar dinletisi eşliğinde sunulan özel yeşil Bodrum mandalinası ile hazırlanan kokteyl halkın büyük beğenisini topladı.

Sanata ve sanatçıya verdiği önemi vurgulayan BODTO Fuar Sorumlusu Meclis Üyesi Toros Demirdöven, sanatçı Nasuh Cömert’i de standlarına davet ettiklerini ve kendisinin 4 gün boyunca cam sanatını sunacağını belirtti. Cömert tarafından hazırlanan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Replikalarının örnekleri stantta özel bir alanda sergilendi.

11 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek fuarda Dünyanın çeşitli ülkelerinden tur operatörleri, seyahat acenteleri ve turizm basını bir araya gelme fırsatı yakalıyor, fuarın geçen seneye göre daha yoğun bir katılımla devam ettiği gözleniyor.

Bodrum standı 11 Aralık fuar bitimine kadar üyelerine toplantı ortamı sunmaya devam edecek.