TÜGVA Kızılay İşbirliğinde Kan Bağışı

Bodrum'da, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Türk Kızılay işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.

TÜGVA Kızılay İşbirliğinde Kan Bağışı

Konacık Mahallesi'ndeki TÜGVA Bodrum binası önünde, vakfın İlçe Temsilcisi Enes Yılmaz ve üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, daire amirleri, bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Salgın tedbirlerine uygun şekilde gerçekleştirilen kampanyaya ilginin yoğun olduğu görüldü. Kaymakam Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin düzenli olarak kan bağışçısı olduğunu söyledi. Kan bağışı yapmanın toplumsal bir görev ve sorumluluk olduğuna işaret eden Yılmaz, "Kızılay bu konuda önemli faaliyetler gerçekleştiriyor. Biz de kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kan ihtiyacı hepimizin ummadığımız bir anda gerekli olan şey. Bağışı gerçekleştirmek için farkındalık oluşturan TÜGVA'ya da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

TÜGVA Bodrum İlçe Temsilcisi Enes Yılmaz ise yaptığı açıklamada şu anda savaş dönemimdeki kadar ihtiyaç olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Biz de gençler olarak örgütlenip bu şekilde insanların kan vermesine vesile olmaya çalıştık. İnsanların kan vermesine vesile olmaya çalıştık. Beklentimizin de üzerinde bir katılım oldu. Kızılay'ın ciddi anlamda kan bağışına ihtiyacı var. Etkinlik ilçede beş gün olarak planlandı. Destek verenlere teşekkür ediyorum."