Tuncay Şanlı’dan Kan Bağışı

Tam kapanma günlerini Bodrum’da geçiren eski Fenerbahçeli ve milli futbolcu Tuncay Şanlı, Kızılay’a kan vererek herkesin Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet etti.

Tuncay Şanlı’dan Kan Bağışı

Yılın belli aylarını Bitez’de geçiren eski milli Tuncay Şanlı, Kızılay Marmaris Kan Bağış Merkezi tarafından, Türk Kızılay'ın kan stokunu artırmak için Bodrum’da gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına destek vermek için Bodrum Belediye Meydanı’na geldi. Burada kan bağışında bulunan Şanlı, hayranlarının fotoğraf çektirme isteklerini de kırmadı. 

Kan vermeden önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şanlı, “Sağlık çalışanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Pandemi sürecinde hepimiz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama onların yanında bizim yaptıklarımız hiçbir şey. Ben sürekli Bodrum’dayım çok sık gidip geliyorum. Sakarya’dan sonra burası benim ikinci şehrim gibi ailem gibi oldu. Kan bağışında bulunmak istedim. Bodrum’da teşvik amaçlı insanlarımızın daha bilinçli olması açısından burada kan bağışında bulunduk. Günde 50 kişi kan veriyormuş inşallah benimle beraber bu sayı daha fazla artarak yükselir."

Türk Kızılayı Bodrum Şube Başkanı Ömer Başbuğ ise Tuncay Şanlı'nın eskiden beri "kan dostu" olduğunu ve bir araya geldikleri için mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Şanlı, kan bağışı tırında görevli bir doktorun ricası üzerine de Fenerbahçe forması imzaladı. Kan bağışında bulunanlara Bodrum mandalinalı dondurma ikram edildi.