Turgutreis Eleştirilerine Yanıt Verdi

Akyarlar, Karaincir ve Turgutreis mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen altyapı ve kanalizasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Turgutreis bölgesinin ihmal edildiği eleştirilerine yanıt veren Aras, “Turgutreis, ihtişamlı geçmişimizin ülkemize mirasıdır ve bu nedenle, Bodrum’daki yeri çok özeldir çok ayrıdır.” dedi.

Turgutreis Eleştirilerine Yanıt Verdi

Yarımada’nın batı bölgelerinde altyapı çalışmaları devam  ederken çalışmaların tamamlandığı bazı noktalarda Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince asfaltlandı. 

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aras, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Turgutreis’in ihmal edildiği eleştirilerine de yanıt verdi. Aras, şunları söyledi:

"Mübarek Ramazan Ayının sonuna, yeni bir sezonun da başına geldiğimiz bu günlerde bir taraftan, bayram tatilinde Bodrum’u tercih eden misafirlerimizin rahatı, diğer taraftan ise siz değerli Bodrumluları rahatsız eden sorunların çözümü için, gece gündüz çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda öncelikle, ilgili kurumlardan kaynaklı bazı aksaklıklar nedeniyle uzayan altyapı çalışmaları sırasında çok büyük zorluklar yaşayan Turgutreis Mahallemiz başta olmak üzere, tüm mahallelerimizdeki bozuk yol sorunlarına odaklandık ve altyapı çalışmalarının tamamlandığı her yerdeki yol onarımlarına, büyük bir hızla devam ediyoruz. 

Bu arada altını çizerek belirtmek isterim ki Turgutreis, ihtişamlı geçmişimizin ülkemize mirasıdır ve bu nedenle, Bodrum’daki yeri çok özeldir çok ayrıdır. Dolayısıyla, Turgutreis’e Bodrum’un kenar mahallesi olarak baktığımızı, sorunlarıyla yeterince ilgilenmediğimizi iddia edenler, fazlasıyla yanılmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyemiz tarafından, Bodrum tarihinin en büyük yatırımı olarak başlatılan ve tamamlandığında; Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahallelerimizin kanalizasyon sorununu ortadan kaldıracak olan bu hayati proje nedeniyle mağduriyet yaşayan değerli Turgutreislilere gösterdikleri büyük sabır, anlayış, sevgi ve ilgi için, özellikle teşekkür ediyorum. Gününüz güzel geçsin"