TURGUTREİS VE YALIKAVAK'TA CUMHURİYET COŞKUSU

Bodrum'un dört bir yanında büyük bir coşku içerisinde kutlanan Cumhuriyetin 91....

TURGUTREİS VE YALIKAVAK'TA CUMHURİYET COŞKUSU
Bodrum'un dört bir yanında büyük bir coşku içerisinde kutlanan Cumhuriyetin 91. yıl dönümü, Turgutreis ve Yalıkavak'ta da renkli anlara sahne oldu

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yılında Bodrum genelinde düzenlenen etkinlikler kapsamında Turgutreis Mahallesi Akçaalan Çok Amaçlı Salonu önünde toplanan binlerce vatandaş, ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla Amiral Turgutreis Ortaokulu Bandosu'nun eşliğinde sloganlar ve marşlar söyleyerek Atatürk Meydanı'na yürüdü. Yürüyüşe binlerce vatandaşın yanı sıra Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri de eşlik etti.

Meydanı dolduran vatandaşlar, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Etkinlikte Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Funda Akçalı, "Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları için, vatan ve demokrasi savunmasında kaybettiğimiz şehitlerimiz için, demokrasi için, laik Cumhuriyet için hep birlikte andımızı okuyalım" dedi.

Hep bir ağızdan büyük bir coşkuyla söylenen andımızın ardından vatandaşlar attıkları sloganlarla şehitleri de andı. Karaman'da yaşanan maden kazası nedeniyle düzenlenmesi planlanan konser ise her yerde olduğu gibi iptal edildi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 91. yıl dönümünde Yalıkavak Mahallesi'nde düzenlenen fener alayına da çok sayıda vatandaş katıldı.

Yalıkavak Mahallesi'nde Cumhuriyet coşkusunu yaşayan binlerce vatandaş, Atatürk Meydanı'nda toplanarak, ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle İskele Meydanı'na yürüdü. Çok sayıda vatandaşın eşlik ettiği yürüyüş, saat 19:00'da başladı.

Yalıkavak İskele Meydanı'nı dolduran vatandaşlar, saygı duyuşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nı okudu. Sloganlar ve marşlar eşliğinde süren Cumhuriyet coşkusunda, Yalıkavak Folklor Araştırma ve Geliştirme Derneği'nin (YALFAD) folklor ekibi tarafından düzenlenen gösteri de vatandaşlardan alkış aldı.