TURGUTREİS'TE ENDURO HEYECANI

Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Turgutreis Yarışı gerçekleştirildi. Yarışmaya...

TURGUTREİS'TE ENDURO HEYECANI
Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Turgutreis Yarışı gerçekleştirildi. Yarışmaya Türkiye'nin değişik bölgelerinden 35 sporcu katıldı. Turgutreis Mandıra Parkuru'nda düzenlenen yarış renkli görüntülere sahne oldu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu, Bodrum Motosiklet Kulübü ve Turgutreis Belediyesi işbirliği ile yapılan organizasyon kapsamında 3 etap geçildi. 17 kilometrelik parkurda 3 tur atan yarışmacılar, birer dakika ara ile start aldılar. Yarışmada özellikle seyirci parkurunda kazalar yaşandı. Rampaların inişlerinde motosikletlerinin hakimiyetini yitiren bazı yarışmacılar düştüler. Yaşanan kazaların birisinde 76 numaralı yarışmacı Ahmet Aktaş hafif şekilde yaralandı. Bir süre yerde baygın yatan sporcu daha sonra parkur içerisine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Yarışmacının parmaklarında kırık olduğu öğrenildi.
Yarışmanın son etabında finişe 100 metre kala rampa inişinde 45 numaralı motosikletinden düşen Yılmaz Yıldırım ise ayağa kalkarak yarışı tamamladı. Yıldırım, finişe geldiği sırada seyircilerden büyük alkış aldı. Yıldırım, düşmesine rağmen E3 B klasmanında ikinci oldu.
Çok sayıda vatandaşın izlediği yarışmada Burak Özel birinci, Serkan Özdemir ikinci ve Burak Özdemir üçüncü oldu. Yarışmaya 26 numaralı motosikleti ile Bodrum'dan katılan Hasan Enç, E1 B klasmanında üçüncü, 124 numaralı motosikleti ile Özcan İnce E1 C klasmanında ikinci oldular.
Yarış direktörü Ömer Ölçer, parkurda 2005 yılından bu yana yarışmalar yapıldığını ve her geçen sene parkurdaki eksikliklerin giderildiğini ifade etti ve önümüzdeki yıl Bodrum'da motokros heyecanının yaşanacağını söyledi.
Sporculardan Yılmaz Yıldırım ise, parkurun hazırlanmasında ve organizasyonun yapılmasında desteği olanlara teşekkür ederek Bodrum'dan firmaları yarışmacılara sponsor olmaya davet etti.