TURHAN İÇLİ ENGELLİLERİN HAKLARINI ANLATTI...

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli Bodrum Kent Konseyinin davetlisi olarak...

TURHAN İÇLİ ENGELLİLERİN HAKLARINI ANLATTI...
Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli Bodrum Kent Konseyinin davetlisi olarak Bodrum'a geldi.

Bodrum Belediyesi Meclis Salonunda Dünyada ve Türkiye'de Engelliler ve Engelli Hakları konulu bir konferans verdi. Konfederasyon Başkanı Turhan İçli, engelliler için meslek edindirme kursları, engellilerin devlet memuru olarak çalışması, engellilerin vergi indirimden faydalanması, engellilerin ihtiyaç duydukları araç-gereç, cihazları ücretsiz olarak temin edip edemeyecekleri ve yeni engelliler yasasının engelliler için ne gibi haklar getirdiği konularında yaklaşık 4 saat boyunca bilgilendirmelerde bulundu.

Düzenlenen konferansa Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu başta olmak üzere Konsey üyeleri, CHP İlçe Başkanı Okan Özsu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Geçirdiği bir trafik kazası sonucu kendisi de görme engelli olan ve aynı zamanda avukat olan Turhan İçli, Kent Konseyi Engelliler Meclisinin davetlisi olarak Ankara'dan Bodrum'a geldiğini, Türkiiye'de ki engellilerin en önemli sorunlarının başında kendi haklarını bilmemelerinin geldiğini vurgulayarak bu amaçla engelli ve engelli yakınlarını bilinçlendirmek adına Türkiye'nin birçok yerinde bu tür konferanslar verdiğini ifade etti.

İşitme engelliler için işaret dili ile çevrilen konferansta izleyicilerin soruları da Turhan İçli tarafından cevaplandırıldı.

Konferans sonunda Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu tarafından Engelliler Konfederasyonu Başkanı Turhan İçli'ye engelli bir öğrenci tarafından yapılan seramik tablo hediye edildi.