Turist Dolu Midibüs Restorana Girdi!

Bodrum’da rampa çıkarken birden geri geri kaymaya başlayan içi Rus turist dolu midibüs, 3 araca çarptıktan sonra bir restoranın açık alanına girerek durabildi.

Turist Dolu Midibüs Restorana Girdi!

Kaza Gümbet Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde yaşandı. Cadde üzerindeki dik rampadan yukarı doğru çıkan Özdilek Ü. idaresindeki 41 BL 076 plakalı midibüs, rampanın sonunda durup geri geri kaymaya başladı. 

Midübüs, arkasından gelen bir taksi ve hafif ticari aracı da arkasına alıp aşağı doğru sürüklemeye başladı. O esnada rampayı çıkan bir motosikletli, sağa manevra yaparak kurtuldu. 

Aşağı doğru sürüklenen araçlar, rampa yukarı çıkmaya çalışan kapalı kasa bir kamyonete de çarptı. Rampanın aşağısında 3 araç daha midibüsün önünden kıl payı kurtulurken midibüs, kaldırıma çıkıp cadde kenarındaki bir restoranın açık alanına girerek durabildi. 

Kaza sonrası midibüstekiler ve restorandakiler kısa süreli şok yaşadı. Kaza sonrasında restoran çalışanları ile midibüs şoförü arasında kısa süreli gerginliğin yaşandığı öğrenildi. 112 Acil Sağlık ambulansına alınan sürücü Özdilek Ü.’e sağlık ekiplerince ambulansta müdahale edildi. 

Midibüsteki Rus turistler ise başka araçlarla gidecekleri yere nakledildi. 

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı. 

Öte yandan midibüs ile diğer araçların rampayı çıktıktan sonra geri gidiş anları, cadde üzerinde faaliyet gösteren bir otelin güvenlik kameralarına yansıdı.