TURİSTİ YANLIŞ YÖNLENDİRMİŞLER

Marmaris'te bir İngiliz turist, ilçedeki tarihi hamamın yerini sorduğu Turizm Danışma...

TURİSTİ YANLIŞ YÖNLENDİRMİŞLER
Marmaris'te bir İngiliz turist, ilçedeki tarihi hamamın yerini sorduğu Turizm Danışma Bürosu'ndaki görevlilerin, kendisini bir otele yönlendirdiğini iddia etti.
Tatil için Marmaris'e gelen 42 yaşındaki İngiliz Çemma Day, gazetecilere yaptığı açıklamada, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine ilçedeki tarihi bir hamamı ziyaret etmek istediğini söyledi. Söz konusu hamamı bulamadığını kaydeden Day, Turizm Danışma Bürosu'na giderek hamamın yerini sorduğunu belirtti. Bürodaki görevlilerin, ilçe merkezinde tarihi hamam bulunmadığını ifade ederek kendisini bir otele yönlendirdiğini öne süren İngiliz turist, '' Tarihi hamama gitmekte ısrar edince görevliler benimle ilgilenmedi '', dedi. Turistlere yardım etmesi gereken bir kurumda kendisine yapılanların çok kötü olduğunu ifade eden Çemma Day, tek isteğinin tarihi Türk hamamına gitmek olduğunu, yetkili birisi tarafından bilerek yanlış yönlendirilmesine bir anlam veremediğini söyledi. Marmaris Hamamcılar Derneği Başkanı Hasan Yılmaz ise Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı çalışan Turizm Danışma Bürosu'nda görevlilerin turistleri yanlış yönlendirerek '' hanutçuluk '' yaptıklarını öne sürdü. Yılmaz, Muğla Valiliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.
Marmaris Kültür ve Turizm Ofisi Sorumlusu Cemalettin Gürpınar ise iddiaların doğru olmadığını düşündüğünü belirterek, '' Marmaris'e tatile gelen turistlere doğru bilgiler veriyoruz. Turistin ve Hamamcılar Derneği Başkanı'nın iddialarını araştıracağım '', dedi.