TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Otelciler Derneği tarafından organize...

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ
Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Otelciler Derneği tarafından organize edilen Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Bodrum Belediye Meydanı'nda sokak defilesi ve ardından Suzan Kardeş konseri düzenlendi.

Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenen konserde, Suzan Kardeş'e vokalde Özge Eyüboğlu ve Bekriye Orkestrası eşlik etti. Konserde Kardeş, Balkan ezgilerinin yanı sıra, Anadolu'nun tüm yörelerinden söylediği şarkı ve türkülerle izleyenlere müzik ziyafeti yaşattı. Yaklaşık 2 saat süren konseri, yaklaşık 2 bin kişi izledi. Konser boyunca enerjik bir performans sergileyen Suzan Kardeş'in elini tutmak için, bazı hayranları sahne kenarında adeta birbirleriyle yarıştı.

Kardeş konser sırasında, Bodrum'u çok sevdiğini ve tüm ailesinin Bodrum'da yaşadığını, kendisinin de ev almak istediğini söyledi. Konser öncesinde meydanda amatör mankenler, Cemil İpekçi'nin öğrencisi Bodrumlu tasarımcı Asiye Özkeskin'in hazırladığı defilede podyuma çıktı. Podyumda 45 kıyafet tanıtan mankenler performanslarıyla profesyonel mankenleri aratmadı.

Büyük ilgi gören sokak defilesinde Şeniz Kurtcebe, Perçem Hakçıl, Elif Olgaç, Senem Yüzgeç, Başak Özkeskin, Alkın Denizaslanı, Semra Tınaz, Funda Öncü, Belgin Güven, Bilun Dohmen, Tatyana Firdevs Alkan adlı mankenler podyumda otantik kıyafetler ile boy gösterdi. Kareografisini Erkan Aydanoğlu'nun hazırladığı "Bodrum'dan otantik esintiler" adlı defilenin sonunda organizasyon sorumlularından Mehmet Özderin, Asiye Özkeskin'e bir buket çiçek vererek teşekkür etti. Defileyi yaklaşık iki bin kişi ilgiyle izledi.

Böylece bu yıl 37. kez düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri sona ermiş oldu.